Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Британії готують розслідування про причетність Росії до вибухів у Харківській області

Фото: KHARKIV Today.
Розслідування планують завершити за кілька місяців.

Розслідувачі вважають, що до вибухів на складах боєприпасів в Україні, як і в Чехії та Болгарії, причетне Головне розвідувальне управління Російської Федерації.

Британське видання Bellingcat готує розслідування про вибухи на складах боєприпасів в Україні, в тому числі в Балаклії. Про це пише "Детектор Медіа" з посиланням на керівника відділу розслідувачів британського видання Bellingcat Христо Грозєв в ефірі "Україна 24".

"Одне з розслідувань, яке ми вже майже рік робимо, це по вибухах на військових складах в Україні. Ми поки розслідуємо можливість, щоб вони були результатом роботи тієї ж групою ГРУ [Головне розвідувальне управління Російської Федерації — ред.], яке стоїть за вибухами в Чехії, Болгарії та на військових заводах. Це одне з розслідувань, яке, вважаємо, що протягом місяця-двох ми зможемо закінчити. Поки є серйозна підозра", — сказав Христо Грозєв.

За його словами, у розслідувачів Bellingcat є достатньо доказів з військових злочинів останніх п'яти років, але зараз вони намагаються знайти спільне між ними .

Нагадаємо, з 2014 по 2019 роки в Україні відбулося п'ять вибухів на складах боєприпасів — у Кривому Розі, Сватовому, Ічні, Калинівці та Балаклії. 23 березня 2017 року у Балаклії вибухнув найбільший арсенал боєприпасів на території України. У результаті НП загинуло двоє людей, евакуювали понад 16 тисяч жителів

Як писав KHARKIV Today, у квітні 2020 року тимчасова слідча комісія Верховної Ради в звіті про причини вибухів у Балаклії зазначила, що перший вибух прогримів через підрив місця, де відкрито зберігалися боєприпаси.

    Простий текст

    • No HTML tags allowed.
    • Lines and paragraphs break automatically.
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.