Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Балаклії день визволення від росіян став Днем міста

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Раніше Балаклія відзначала День міста 24 серпня.

Щороку 8 вересня у Балаклії відзначатимуть річницю звільнення від окупантів.

У Балаклії запровадили День міста 8 вересня. Це свято будуть відзначати у день, коли українські захисники звільнили місто від російських загарбників, — 8 вересня 2022 року. Відповідне розпорядження підписав начальник Балаклійської міської військової адміністрації Віталій Карабанов.

"... з метою належного відзначення річниці визволення міста Балаклія Ізюмського району Харківської області від російсько-окупаційних військ під час Харківської наступальної операції у 2022 році, формування місцевих традицій та звичаїв, почуття патріотизму, в знак подяки Збройним силам України, з метою формування поваги до історії та духовних цінностей, любові до рідного краю, консолідації громади, формування позитивного іміджу та промоції міста встановити щорічно датою відзначення Дня міста Балаклія 8 вересня — день визволення міста від російсько-окупаційних військ під час Харківської наступальної операції у 2022 році", — сказано у розпорядженні.

Нагадаємо, 8 вересня 2022 року Збройні сили України звільнили від російських військових Балаклію. Місто жило під окупацією пів року. Загарбники вбивали та знущалися з мешканців. Там не було електропостачання та води, майже не працювали крамниці й аптеки. Пошкодженими та зруйнованими були 70% житлових будинків, пошкоджень зазнали 90% закладів освіти та лікарня. Зараз місто продовжує відновлюватися, попри обстріли.

"Окупанти вбивали, кидали за ґрати та катували мешканців міста, викрадали дітей... Своїх визволителів балаклійці зустрічали зі сльозами радості. Сьогодні в Балаклії відновлено базові соціальні послуги для людей, відбудовується пошкоджене житло. Відновлено роботу Балаклійської лікарні. І хоч ворог продовжує обстрілювати місто, Балаклія живе і працює на Перемогу!", — зазначив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

б
Документ: Балаклійська міська військова адміністрація

Як писав KHARKIV Today, наприкінці березня 2022 року стало відомо, що мер Балаклії Іван Столбовий співпрацює з російськими окупантами. В Україні йому заочно оголосили підозру у державній зраді. Він утік з України.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.