Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Бахмуті загинув командир роти, випускник танкового інституту

Олександр Басалига. Фото: Ірина Рибакова
Олександр Басалига служив танкістом.

Олександр Басалига захищав Україну з 2014 року.

У місті Бахмут загинув випускник Військового інституту танкових військ Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут", командир роти 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр" Олександр Басалига з позивним Монгол. Про це повідомила 12 березня пресофіцер 93-ї бригади Ірина Рибакова.

"Сан Санич Басалига. Ось так мені хотілося називати цього ротного. Не за позивним — "Монгол", а більш чемно, — розповіла Ірина Рибакова. — Сан Санич загинув у Бахмуті. І я гадаю, що він у раю, бо, як-то кажуть, у пеклі він вже побував".

За інформацією НТУ "ХПІ", Олександр Басалига народився у Дніпрі. Він брав участь у Революції гідності, згодом долучився до Збройних сил України. Був у складі 1-ї окремої танкової бригади, служив навідником, воював у місті Дебальцеве Донецької області. У 2016 році його нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

Олексанжр Басалига командував танковим екіпажем, здійснив ще кілька ротацій на Донеччині, потім вступив до  Військового інституту танкових військ НТУ "ХПІ", став офіцером.

"Саме у Харкові він і познайомився зі своєю майбутньою дружиною Катериною. Дівчина викладає англійську мову, у 2020 році вони зіграли весілля. Тут Олександр Басалига отримав офіцерське звання, служив у штабі 93-го омбр у відділі бойової підготовки", — розповіли в НТУ "ХПІ". 

Після початку повномасштабного вторгнення Олександр Басалига перейшов у піхоту, очолив одну з рот у бригаді. У грудні 2022 року отримав медаль "Захиснику Вітчизни".

загинув
Олександр Басалига. Фото: Ірина Рибакова

Як писав KHARKIV Today, у січні на Донбасі загинув випускник НТУ "ХПІ" Роман Малишко. Він потрапив під обстріл окупантів біля населеного пункту Красногорівка в Донецькій області. Йому було 26 років.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.