Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Туреччина хоче брати участь у відновленні Харкова після війни

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.
У місті знищено понад чверть багатоповерхових будинків.

До ремонту та відновлення можуть приступати тільки у тих громадах, де вже немає бойових дій.

На відновлення зруйнованих будівель на Харківщині потрібні мільярди доларів. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов у інтерв'ю "Фокусу".  

"Якщо мова про житлові будинки (знищені у Харкові та області), то це більше 2500. І це не приватні будинки, а багатоповерхівки, багатоквартирні житлові будинки. Якщо ми говоримо про об'єкти культурної спадщини, адміністративні будівлі, школи, дитячі садки — теж дуже значна кількість. Ми наразі підготували повний звіт для Офісу президента, а також міжнародним партнерам у кожній сфері. Скільки зруйновано критичної інфраструктури, дорожньої інфраструктури… За кластерами, за кожним напрямком. І це мільярди і мільярди доларів на відновлення", — пояснив він.

Насамперед відновлюватимуть об'єкти критичної інфраструктури, частково у Харкові співробітники комунальних підприємств уже розпочали це.

"Зараз на Харківщину виділили вже 250 мільйонів гривень (із резервного фонду бюджету України на відновлення). Приблизно половина йде на місто Харків, половина — на область. На вже звільнені наші території, найбільш постраждалі, на відновлення критичної інфраструктури: котельні, енергомережі, газопроводи і всього іншого, включаючи школи, де-не-де — житлові будинки. Це йде під контролем Міністерства розвитку громад та територій. Але це лише початок, ця сума — лише старт, далі будуть нові надходження, як тільки ми звільнимо території, наприклад, Циркуни. Ми зараз проводимо необхідний аналіз і вже думаємо про опалювальний сезон 2022-2023 року, у нас є кілька місяців для цього. І, звичайно, можемо приступати до ремонту та відновлення у тих територіальних громадах, де вже настала відносна тиша. Там, де йдуть бойові дії, чи є загроза бойових дій, ми, на жаль, не можемо проводити такі роботи", — розповів голова Харківської ОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російського генерала усунули з посади за провал під Харковом

До того ж, на рівні Офісу президента йдуть переговори з міжнародними партнерами щодо участі у подальшому відновленні українських міст, які найбільше постраждали від російської армії. Раніше стало відомо, що Італія готова відновлювати Бучу.

"Ведуться переговори з Офісом президента, я брав участь у кількох таких зустрічах. Зокрема, Туреччина зацікавлена у тому, щоб взяти шефство над відновленням Харкова та Харківської області. Знаю, що є кілька пропозицій, але це вирішуватиме Офіс президента на рівні міжнародної політики", — поінформував Синєгубов.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.