Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Це не полювання, це терор": загинули досвідчені водій і штурман евакуаційної автівки на Харківщині

Фото: "П'ятихатки - БАМ".
Росіяни завдали удару по переправі, коли по ній рухалася волонтерська машина Сергія Шалигіна та Вадима Забари.

Евакуацію на Куп`янщині не зупинили. 

Удень 19 вересня російські військові вдарили новітньою гібридною ракетою по переправі, якою зазвичай пересувалися евакуаційні автівки. Якраз у цей час тут рухалася волонтерська машина, вона поверталася з Ківшарівки. В автівці перебували двоє волонтерів і шестеро евакуйованих людей.  Водій і штурман волонтерської організації "П`ятихатки - БАМ" загинули на місці. Сергій Шалигін і Вадим Забара майже ріік займалися евакуацією, були досвідченим екіпажем, говорять їхні колеги.

18 вересня вони їхали за людьми за погодженим маршрутом. У волонтерській спільноті Харкова вважають, що окупанти не "полювали" спеціально за волонтерами, вони просто завдали удару по переправі. Їхня мета - терор цивільного населення.

Щодня в області працюють на евакуації від 20 до 30 екіпажів, буквально за 20 хвилин до вибуху цією переправою їхали волонтери.

"Евакуація відбувається за стабільним графіком щодня. Ця робота є дуже небезпечною. Волонтери ризикують своїм життям. Це факт. Лівий берег Осколу потерпає від терористичних атак росіян. Учора був трагічний день для всієї волонтерської спільноти. Ми втратили двох відважних чоловіків. Один з екіпажів уже був на зворотному шляху, ударна хвиля від вибуху. Люди зазнали критичних поранень і загинули на місці. Вони робили усе за правилами безпеки... Це не була мішень. РФ максимально хоче посіяти паніку серед цивільного населення. Учора прилетіло в автівку, а сьогодні може у Будинок культури чи ще кудись. Волонтери просто перебувають у тих місцях, де небезпечно", - розповів голова правління Координаційного гуманітарного центру Євген Коляда.

У волонтерській організації "П`ятихатки - БАМ" намагаються оговтатись після трагедії. Коли відбудеться прощання з Сергієм Шалигіним і Вадимом Забарою, поки що невідомо.

Нагадаємо, обов'язкова евакуація з Куп'янського району почалася 9 серпня. За координації Гуманітарного Центру при ХОВА у ній беруть участь волонтери багатьох українських та закордонних громадських організацій та інституцій. За підрахунками волонтерів, за час кампанії удалось врятувати понад 900 мешканців громад, зокрема 200 дітей. Скільки дітей залишаються у небезпечних населених пунктах на лівобережжі Осколу, сказати складно, але не менше 400-т, вважають волонтери. 

Як писав KHARKIV Today, на місці обстрілу у Куп'янську завершили роботу екстрені служби. Там знайшли тіла ще двох цивільних чоловіків. Усього загинули восьмеро людей, зокрема двоє волонтерів. Слідчі встановили, що обстріл Куп'янська окупанти здійснили гібридною ракетою "Грім-Е1". Вона створена на основі радянської ракети Х-38 і має максимальну дальність ураження 120 кілометрів. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.