Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Терехов розповів, що буде з Жуковим у Харкові

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.
Йдеться про проспект, який носить ім'я маршала і про пам'ятник Жукову.

У мерії кажуть: "Хочете — вводьте кримінальну відповідальність, нехай нас судять, але проспект маршала Жукова і пам'ятник маршалу Жукову в Харкові будуть. Крапка".

Сьогодні, 30 червня, під час 5-ї позачергової сесії Харківської міської ради 8-го скликання фракція політичної партії "Європейська солідарність" повідомила про те, що направила до суду позов з вимогою визнати протиправним перейменування проспекту Петра Григоренка у проспект маршала Жукова в Харкові. Також в партії заявили, що міськрада систематично порушує закон про декомунізацію і що на всеукраїнському рівні ініціюють посилення відповідальності посадових осіб за порушення вимог законодавства про декомунізацію.

Секретар Харківської міськради порадив йти до суду.

"Ми виграли суд, в якому визнали, що в той час голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Львович Райнін видав незаконне розпорядження, перейменувавши, а ми тут в сесійній залі не перейменовували проспект маршала Жукова ні в якій проспект. Це перше. Друге. Стоїть в місті Харкові пам'ятник маршалу Жукову і буде стояти весь час. Буде стояти. Тому що це маршал, який виграв війну, і не треба його приплітати до комуністичної діяльності ", — відповів Ігор Терехов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Нехай буде": Володимир Зеленський сказав, що робити з проспектом Жукова у Харкові

У мерії підкреслили, що харків'яни підтримують той факт, що в місті є проспект Маршала Жукова.

"Ми звикли до цього. Це наш святий обов'язок. Святий обов'язок. У мене батько воював, як я можу перейменувати проспект маршала Жукова ... Хочете  —вводите кримінальну відповідальність, нехай нас судять, але проспект маршала Жукова і пам'ятник маршалу Жукову в Харкові будуть. Крапка", — резюмував Ігор Терехов.

Раніше KHARKIV Today писав, що 16 червня Харківський окружний адміністративний суд прийняв рішення, яке може вплинути на долю декомунізації не тільки в Харкові, але і по всій Україні. Суддя Андрій Зінченко визнав протиправним рішення глави ХОДА Ігоря Райнін про перейменування проспекту Маршала Жукова в проспект Григоренка.

Тижнем раніше суд в черговий раз скасував рішення Харківської міськради про перейменування проспекту Григоренка в проспект Маршала Жукова. Харківська міськрада подасть апеляцію.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.