Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Синєгубов розказав про кількість російських військових на кордоні з Харківщиною

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Ворог накопичує підрозділи.

У штурми висувається половина окупантів із підрозділів, що стоять на Куп'янському напрямку.

Росія накопичує підрозділи для проведення активних штурмових дій, це триває вже протягом останніх двох місяців. Окупанти перед цим вивели на відновлення підрозділи, які втратили боєздатність через ураження від Збройних сил України. Після поповнення втрат ворог поновлює штурми. Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

"Коли провели певне накопичення, заміну або ротацію, вони там і навчання, злагодження проводили, вони вже приступили до активних штурмових дій. Наприклад, учора [29 квітня — ред.] це було п'ять штурмових дій по Куп'янському напрямку і приблизно 15 по Лиманському напрямку. Сьогодні [30 квітня — ред.] по Лиманському напрямку тиша, по Куп'янському напрямку дев'ять активних штурмових дій. Вони випробовують позиції наших військових, щоб виявити слабину", — сказав Синєгубов.

Проте кількість російських військових на нашому напрямку не змінюється. На Куп'янському напрямку воюють близько 100 000 окупантів, на півночі стоять ще приблизно 20 000. Після втрат ворог проводить накопичення, потім передислоковує підрозділи по різних напрямках.

"По Куп'янському напрямку, як ми говорили раніше і заявляли про це приблизно 10 місяців тому, коли ворог починав активні штурмові дії, мова йшла, по тому напрямку у них спостерігається біля 100 000 військ, це офіційні дані нашого Генштабу. При тому, що саме бойові підрозділи, які беруть участь у штурмі — це приблизно біля 50 000 військ. Так само користуємося інформацією Генштабу — на півночі нашої території мова йде спочатку про 20 000 військ особового складу, однак ця цифра не змінюється так само приблизно 10 місяців по цьому напрямку. Тобто вона не є змінною, просто там спочатку йде накопичення, після того ці війська передислоковуються або на Куп'янський напрямок, або на Лиманський, або на Донецький, оскільки там логістична розв'язка — там є аеропорт, там є підвіз боєприпасів і все інше.

Як писав KHARKIV Today, раніше Олег Синєгубов зазначив, що говорити про імовірність відкриття ворогом нових ліній фронту на Харківщині зарано. Він прокоментував повідомлення Головнокомандувача Збройними силами України Олександра Сирського про зосередження ворога біля села Берестове у Куп'янському районі та нарощування чисельності, а також перегрупування російських військ на Харківському напрямку.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.