Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Судитимуть жителя Харківщини, який безкоштовно працював на росіян

Фото: Харківська обласна прокуратура
Чоловік має проросійську позицію, тому грошей за розвідінформацію не брав.

Житель Харківщини шукав для ворога дані про місця перебування українських підрозділів.

У Чугуївському міському суді розглядатимуть справу 45-річного жителя селища Білий Колодязь (Вовчанська громада), який допомагав російським військовим. 

За даними слідства, чоловік спілкувався з представником Росії у Telegram. Він передавав йому інформацію щодо місць перебування українських військових та геолокацію укріпрайонів із фортифікаціями у селищі. Він робив це добровільно. Російський куратор не платив гроші чоловікові, той виконував його завдання через проросійську позицію.

"Під виглядом пересічного громадянина обвинувачений обходив прикордонну місцевість, збирав дані та в подальшому надсилав їх ворогу в текстових повідомленнях із зазначенням координат. Вказана розвідінформація була необхідна окупантам для планування бойових завдань, у тому числі із залученням диверсійно-розвідувальних груп. Чоловік має сталі проросійські погляди, тому гроші за допомогу ворогу він не отримував.

Затримали чоловіка вдома у Білому Колодязі. Під час обшуку у нього знайшли боєприпаси, їх він зберігав незаконно. Це близько 40 патронів для стрільби зі зброї системи Калашникова та нарізна вогнепальна зброя.

Обвинувальний акт щодо нього склали за ч. 2 ст. 114-2 і ч. 1 ст. 263 (несанкціоноване поширення інформації про розташування ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану, зберігання, придбання боєприпасів без передбаченого законом дозволу) Кримінального кодексу України. Санкція статей передбачає до восьми років тюрми. Чоловік знаходиться під вартою, права на заставу не має.

Як писав KHARKIV Today, у Харкові затримали завербованого російського шпигуна. 56-річний колишній міліціонер стежив за підрозділами ЗСУ і мобільними вогневими групами та передавав інформацію ворогу.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.