Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Судитимуть жінку, яка допомагала харківському військкому заробляти на ухилянтах

Фото: Сергій Болвінов.
Посередниця допомагала підшукувати клієнтів, які платили за довідку про непридатність до служби.

Жінку, яка допомогала керівнику військкомату торгувати підробленими документами для  втікачів і симулянтів, судитимуть.

Справу 56-річної "помічниці" ухилянтів передали до суду. Вона була учасницею схеми, за якою районний військком за змовою з начальником одніїє з військово-лікарських комісій робив відмітку про непридатність для ухилянтів від мобілізації та допомагав з паперами для виїзду з країни. З однієї людини брали 6500 доларів, а гроші ділили між собою та членами комісії. Відсоток від кожного "клієнта" отримувала посередниця. 

"Жінка підшукувала потенціальних "клієнтів". Знаходила чоловіків призовного віку, які хотіли втекти з України або просто були готові заплатити за документи про непридатність до служби. Вона ж займалася і передачею грошей. Посередницю затримали, коли вона забирала черговий транш – 5500 доларів та 3000 гривень.  Інкримінуємо їй незаконне переправлення осіб через державний кордон з корисливих мотивів. Їй загрожує від семи до дев’яти років позбавлення волі", - повідомив начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції Харківщини Сергій Болвінов.

Справи керівника військкомату та очільника військово-лікарської комісії уже також в суді. Обвинувачувані перебувають під вартою з можливістю внести заставу.

Як писав KHARKIV Today, восени у Харкові викрили схему заробітку на ухилянтах, до якої причетний районний військком. Він ховався від слідчих у підвалі, а потім у лікарні. Правоохоронці оголосили йому підозру за ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинене з корисливих мотивів) і ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.