Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Судитимуть "рятівницю" харківських ухилянтів

Фото: Харківська обласна прокуратура
Ухилянти платили за послугу від 3000 до 5000 доларів.

Двох учасників схеми заробітку на ухилянтах судитимуть.

До Ленінського районного суду Харкова направили обвинувальний акт щодо харків'янки, яка брала участь в допомозі чоловікам призовного віку уникати мобілізації. Слідчі встановили, що на прохання 37-річного чоловіка жінка організувала проходження військовозобов'язаними медичної комісії, яка визнавала їх непридатними до служби. Чоловіків знімали з обліку, й вони могли виїжджати з України. За послугу брали від 3000 до 5000 доларів.

Окрім ухилянтів, зловмисників цікавили люди, які дійсно не могли йти на службу за станом здоров'я. Зокрема, вони тиснули на чоловіка та казали, що він не зможе сам пройти медогляд і знятись з обліку, тому йому потрібно заплатити їм гроші. У разі несплати обіцяли направити чоловіку у зону бойових дій.

"За підготовку документів щодо медичного обстеження, отримання відповідних медичних висновків та подальше зняття з військового обліку зловмисники оголосили суму в розмірі 3000 доларів США. Здійснюючи психологічний тиск, ділки заявили, що у разі відмови передати гроші потерпілого відправлять у найгарячішу точку проведення бойових дій. Усього вони встигли отримати від потерпілого 2000 доларів США", — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Обвинувальний акт щодо жінки склали за ч. 2 ст. 369-2 (одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування) Кримінального кодексу України.

Як писав KHARKIV Today, раніше обвинувальний акт до суду по цій справі направили щодо 37-річного чоловіка. Його сформували за ч. 3 ст. 369-2 і ч. 1, 2 ст. 264 (одержання неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди; незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами, незаконне носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу) Кримінального кодексу України. Він організував схему, за якою чоловіки призовного віку проходили медичну комісію, і їх визнавали непридатними та знімали з військового обліку. 

У цій же справі є ще чотири підозрюваних — голова військово-лікарської комісії, двоє членів ВЛК та співробітник лікарні. Досудове розслідування щодо них триває.

Нагадаємо, схему правоохоронці викрили у квітні 2023 року. Потерпілим виявився 37-річний житель Харкова, який має вади зі здоров'ям. Лікарі однієї з державних лікарень міста відмовилися видавати документи та запропонували знятись з військового обліку за їхнього посередництва. 69-річна жінка-терапевт дала йому номер телефона чоловіка, який мав допомогти зробити все безперешкодно.  

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.