Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд зобов'язав взяти під варту двох ексміністрів через "Харківські угоди"

Олександр Лавринович і Костянтин Грищенко (зліва направо). Фото: УП
Колишнім міністрам обрали запобіжний захід.

Костянтин Грищенко та Олександр Лавринович оголошені у міжнародний розшук.

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому міністру юстиції та міністру закордонних справ часів Януковича, які підготовлювали "Харківські угоди". Вони підозрюються у державній зраді. Про це повідомили у Державному бюро розслідувань.

Як пише "Українська правда", мова йде про Олександра Лавриновича, який був міністром юстиції та  Костянтина Грищенка, колишнього міністра закордонних справ.

За інформацією Офісу генерального прокурора, у квітні 2019 року колишні міністри погодили без фактичного розгляду та правової експертизи, без зауважень проєкт угоди між Україною та Росією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України. Угода була підписана. Нею подовжений строк перебування Чорноморського флоту Росії на території України на 25 років.

"Це сприяло його подальшому переоснащенню та модернізації озброєння, а також збільшенню на території АР Крим замість виведення з України, — пояснили в Офісі генпрокурора. — Наразі підозрювані переховуються від органів досудового розслідування за межами території України та оголошені у розшук. Вказане рішення суду надає можливість стороні обвинувачення ініціювати процедуру їх екстрадиції".

Нагадаємо, у 2021 році слідчі повідомили про підозру по справі щодо "Харківських угод" Віктору Януковичу та Миколі Азарову, у липні 2022 року — колишнім міністрам юстиції та закордонних справ, у серпні — колишньому міністру оборони України Михайлу Єжелю.

Як писав KHARKIV Today, 11 березня Рада національної безпеки й оборони України доручила Службі безпеки України перевірити обставини підготовки й ратифікації "Харківських угод" 2010 року, згідно з якими Україна продовжила термін перебування російського флоту в Криму.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.