Ексміністру оборони України оголосили підозру через "Харківські угоди"
Михайло Єжель не прийшов на засідання Кабміну, де обговорювали "Харківські угоди", не зробив правової експертизи цього та документу та погодив його. Це призвело в подальшому до анексії Криму Росією.
Слідчі оголосили підозру колишньому міністру оборони України, який погодив у 2010 році без зауважень "Харківські угоди". Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України. Міністром оборони України за часів Віктора Януковича був Михайло Єжель. Як пише "Українська правда", підозру Єжелю оголосили заочно — він знаходиться у розшуку.
Як установило слідство, на той час міністр оборони України знав про загрозу суверенітету та територіальній цілісності при підписанні "Харківських угод", попри це погодив їх. Документ передбачав подовження перебування Чорноморського флоту в Україні на 25 років.
За даними Державного бюро розслідувань, проєкти документів міністр оборони України погодив, навіть не відвідавши засідання Кабінету міністрів України 21 квітня 2010 року. На тому засідання ці проєкти обговорювали. Крім того, необхідно було провести правову експертизу про відповідність проєкту Угоди Конституції та законам України.
"У квітні 2010 року, всупереч вимогам Конституції, Воєнної доктрини України, Віденської конвенції про право міжнародних договорів, а також Законів України "Про міжнародні договори", "Про оборону України", "Про Збройні Сили України" погодив без зауважень Угоду між Україною та РФ, якою було продовжено на 25 років строк перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України – АР Крим і м. Севастополі", — пояснили слідчі.
В Офісі генпрокурора зазначили: підписанням "Харківських угод" були штучно створені передумови для збільшення кількості російських військових на території України та надалі — для їхнього вторгнення й окупації Криму та Севастополя.
Ексміністру оборони України повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 111 (державна зрада за попередньою змовою групою) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, у 2021 році слідчі повідомили про підозру по справі щодо "Харківських угод" Віктору Януковичу та Миколі Азарову, у липні 2022 року — колишнім міністрам юстиції та закордонних справ.
Як писав KHARKIV Today, 11 березня Рада національної безпеки й оборони України доручила Службі безпеки України перевірити обставини підготовки й ратифікації "Харківських угод" 2010 року, згідно з якими Україна продовжила термін перебування російського флоту в Криму.