Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд зобов'язав комунальне підприємство "згадати" про лісовий заказник у Харкові

Григорівський бір. Фото: Харківська обласна прокуратура
Доглядати за заказником мав "Харківзеленбуд".

Григорівський бір визнаний природно-заповідним об'єктом 24 роки тому, увесь цей час він знаходиться без охорони.

16 березня Харківський окружний адміністративний суд ухвалив рішення про зобов'язання КП "Харківзеленбуд" провести роботи з винесення меж лісового заказника місцевого значення "Григорівський бір". Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Зелений будинок" на межі знищення. Харків може втратити одну з найстаріших пам'яток

Ще у 1999 році Харківська обласна рада оголосила Григорівський бір у Новобаварському районі природно-заповідним об'єктом. Площа бору складає 76 гектарів. Заказник передали під охорону СКП "Харківзеленбуд". Однак комунальне підприємство доглядати за ним не стало. 

"Більше ніж 20 років лісовий заказник знаходиться без охорони, межі заказника на місцевості залишаються не визначеними, інформаційно-охоронні знаки встановленого зразка відсутні. Крім того, документи, що посвідчують право на земельну ділянку, не розроблені. Внаслідок цього унеможливлюється збереження природного різноманіття ландшафтів, охорони довкілля та підтримання екологічного балансу", — зазначили в прокуратурі.

Тому керівник Новобаварської окружної прокуратури пішов у суд. Суд повністю задовольнив його позов, визнав бездіяльність СКП "Харківзеленбуд" протиправною й зобов'язав винести межі лісового заказника. Триває строк на апеляційне оскарження.

бір

Як писав KHARKIV Today, земельну ділянку у Саржиному яру повернули місту через Верховний суд. Землю віддали фізичній особі як присадибну ділянку, однак ця ділянка у генплані Харкова була визначена для багатоквартирної забудови, тому прокуратура звернулася до суду.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.