Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Студенти харківського вишу виходять на жалобну акцію

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Учасники зберуться біля будівлі університету будівництва і архітектури у чорному одязі.

Студенти і викладачі не згодні з реорганізацією вишу.

У вівторок, 2 грудня, у дворі Харківського національного університету будівництва і архітектури пройде спільна акція студентів і викладачів вишу. Приблизна кількість учасників — 200 людей, повідомили організатори.

"24 листопада Кабінет Міністрів ухвалив рішення про реорганізацію нашого рідного вишу — Харківського національного університету будівництва і архітектури — шляхом його злиття з Харківським національним університетом міського господарства ім. О.М. Бекетова. Студенти і викладачі університету будівництва і архітектури неодноразово, голосно та аргументовано висловлювали свою рішучу незгоду з подібними об'єднаннями, наміри якого були оприлюднені ще на початку семестру. Ми вважаємо, що рішення Кабінету Міністрів не лише відкрито ігнорує позицію університету будівництва і архітектури щодо власної подальшої долі. Це рішення є частиною масштабної кампанії, кінцевою метою якої є знищення української архітектурної освіти і професії архітектора. Ще одне важливе рішення на цьому шляху — ухвалення у першому читанні резонансного законопроєкту №5655, який знецінює роботу архітекторів-професіоналів", — пояснили вони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Архітектура + міське господарство. Кабмін об'єднав два харківські університети

О 13:00 студенти та викладачі вишу вийдуть на чергову акцію (на подвір'ї університету будівництва і архітектури, вулиця Сумська, 40). Вони хочуть відверто сказати: рішення Кабінету Міністрів буде оскаржено, оскільки проводити реформу вищої освіти у такий спосіб неможливо.

"Ми вимагаємо відкритого діалогу всіх сторін конфлікту, шанобливого ставлення до позиції колективу нашого університету, збереження унікальної та самобутньої науково-педагогічної школи", — розповіли організатори.

Учасників акції просять не забувати про дрес-код — приходити повністю у чорному.

UPD. Під час протесту майбутні архітектори "поховали" свою освіту.

Нагадаємо, це не перша акція під стінами університету будівництва і архітектури. Студенти та викладачі виходили на протест у вересні. Тоді вони написали звернення до Кабміну та парламенту, подали петицію президентові з проханням приєднати університет будівництва і архітектури до "Харківського політехнічного інституту".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.