Стрільба, метання гранат та тактична медицина. Як у Харківській області готують бійців "Гвардії наступу"
У Харківській області готують учасників "Гвардії наступу.
На навчання зібрали мобілізованих, бійців, які служать за контрактом, та добровольців за програмою "Гвардія наступу". Вишкіл проводять в умовах, наближених до бойових. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.
Підготовка складається з трьох етапів:
— загальновійськова підготовка (вогнева, інженерна підготовка, тактична медицина та топографія),
— підготовка спеціалістів (снайпери, кулеметники, гранатометники та екіпажі бронетранспортерів),
— колективна підготовку (завдання у складі відділень, взводів, рот і батальйонів).
Загалом вишкіл триває щонайменше шість тижнів. Сьогодні, 6 березня, бійці тренувалися на кількох навчальних точках.
"Під час тренувань вивчали матеріальну частину зброї, способи визначення відстані до цілі, основні правила стрільби, метання ручної гранати та алгоритм надання медичної допомоги. Крім цього в межах підготовки військовослужбовці відпрацьовували навички бойової стрільби у складі підрозділів із використанням броньованої техніки. Намагаємося передати добровольцям свій досвід, який ми отримали під час бойових дій у 2014-2015 роках", — розповів інструктор Нацгвардії з позивним "Алекс".
Серед бійців "Гвардії наступу" є 50-річний доброволець із позивним "Піонер". Він розповів, що хотів долучитися до Збройних сил України кілька разів, однак йому відмовляли, оскільки його військова спеціальність не була потрібна. У середині лютого 2023 року він долучився до штурмового підрозділу "Спартан".
"Завдяки кампанії "Гвардія наступу" я зміг стати на захист країни. В мене є військовий досвід, тож наразі я є командиром стрілкового відділення. Зараз ми опановуємо навички поводження зі зброєю", — сказав доброволець.
На початку лютого 2023 року Міністерство внутрішніх справ України запустило національну кампанію "Гвардія наступу" та створило вісім штурмових бригад: "Сталевий кордон", "Червона калина", "Лють", "Рубіж", "Спартан", "Кара-Даг", "Буревій", "Азов".
До штурмових бригад набирають поліцейських, прикордонників, нацгвардійців, а також цивільних. Вступити до бригад можуть люди будь-якого віку, окрім неповнолітніх та пенсіонерів. Приймають і чоловіків, і жінок. У штурмових бригадах будуть різні підрозділи, у тому числі медичні та матеріального забезпечення.