Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Сто тисяч гривень за колаборанта з Харківщини передадуть ЗСУ

Фото: Харківська обласна прокуратура
Суд змінив запобіжний захід колаборантові.

Українська армія отримає суму застави.

24 січня Харківський районний суд узяв під варту обвинуваченого у колабораційній діяльності та ухвалив рішення про передачу внесеної раніше за нього застави на потреби Збройних сил України. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Раніше слідчі встановили, що 64-річний житель села Борисівка Харківського району під час окупації перейшов на бік загарбників. У червні 2022 року він став так званим "старостою" Борисівки.

"Представив "очільника" села російський військовий під час проведення урочистого "заходу", де колаборант оголосив про початок виконання своїх повноважень", — розповіли у прокуратурі.

Згодом поліцейські затримали "старосту". У грудні до суду направили обвинувальний акт щодо цього чоловіка за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Однак суд у Полтаві обрав чоловіку запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із забороною залишати місце свого проживання. Прокурори подали апеляцію.

4 січня 2023 року Харківський районний суд Харківської області обрав обвинуваченому інший запобіжний захід — тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 107 360 гривень.

"Обвинувачений вказану суму вніс, вийшов на свободу та порушив покладені на нього процесуальні обов‘язки", — пояснили у прокуратурі.

Тому прокурори знову звернулися до суду. Вони просили направити заставу на підтримку ЗСУ та змінити обвинуваченому запобіжний захід. Суд задовольнив клопотання. Обвинуваченого взяли під варту.

Як писав KHARKIV Today,  колишній поліцейський під час окупації став так званим "главой администрации села Веселое". Він отримав заочну підозру.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.