Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Поліцейський командував окупованим селом на Харківщині, а потім втік до Росії

Фото: ДБР
Чоловікові заочно оголосили підозру.

Чоловік став так званим "головою села", згодом утік до Росії.

Слідчі оголосили підозру у державній зраді колишньому старшому інспектору відділу організаційного забезпечення управління "Корпусу оперативно-раптової дії" Нацполіції Харківщини. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Як установило слідство, колишній поліцейський перейшов на бік російських загарбників під час окупації села Веселе (Харківський район). У березні він добровільно став "главой администрации села Веселое".

На своїй посаді чоловік надавав дозволи жителям для перевірок на блокпостах росіян та примушував мешканців брати участь у "громадських роботах".

"Посадовець" видавав довідки місцевим мешканцям, які зареєстровані в інших населених пунктах, а фактично проживали у селі Веселе, для можливості їх пересування по території села, а також для проходження перевірки на російських блокпостах. Крім того, він примушував людей до господарських робіт, прибирання вулиць, розвантаження та видачі гуманітарної допомоги від країни-агресора", — розповіли в прокуратурі.

Підозру чоловіку склали за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

За інформацією Державного бюро розслідувань, чоловік утік до Росії раніше за окупантів, ще до звільнення села Збройними силами України.

зрадник

Як писав KHARKIV Today, під час окупації Старого Салтова голова селища Едуард Коновалов перейшов на бік ворога. На початку травня 2022 року Коновалова затримали. Його обвинувачують у держзраді. Влітку відбулося перше засідання суду. Коновалов свою провину не визнавав. У січня 2023 року суд ухвалив рішення залишити Коновалова під вартою.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.