Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

20 квітня, 2021 - 12:48

Степанов назвав ситуацію з коронавірусом в Харківській області однією з найскладніших

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
За версією міністра, досить напружена ситуація — в шести регіонах України.

Дванадцять областей і Київ знаходяться в "червоній" зоні епіднебезпеки. Незважаючи на це, в Міністерстві охорони здоров'я кажуть про спад піку захворюваності.

Досить напружена ситуація з коронавірусом в Києві, Київській області, Одеській, Сумській, Миколаївській та Харківській областях. Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

"Але водночас у нас є регіони, в яких ситуація залишається досить напруженою. На сьогодні у нас 12 регіонів знаходяться на "червоному" рівні епідеміологічної небезпеки. Найскладніша ситуація в місті Київ, Київській області, Одеській, Сумській, Миколаївській та Харківській областях , — сказав Степанов вранці 20 квітня.

Міністр озвучив відсоток завантаженості ліжок з киснем в цих регіонах, однак статистику по Харківській області не назвав.

Згідно таблиці Міністерства охорони здоров'я, на 20 квітня завантаженість ліжок з киснем в Харківській області перевищує норму. За останні три дні цей показник становив 67; 66,9 і 67,4% (при нормі 65%).

В інших регіонах з досить складною коронавірусною ситуацією завантаженість ліжок з киснем становить: в Києві — 75,3%, Київській області — 70,5%, Одеській області — 73,4%, Миколаївській — 67,8% та Сумській — 69,4 %.

Водночас міністр охорони здоров'я заявив про те, що в Україні пройшов пік захворюваності на коронавірус. Це, на його думку, пов'язано з виконанням українцями протиепідемічних заходів.

"Ми зараз знаходимося в третій хвилі коронавірусної хвороби. Бачимо, як важко і з якою кількістю випадків щодня стикаємося. Водночас можемо констатувати, що ми пройшли пік захворюваності. І це дуже важливо. Тому що його можна було пройти виключно завдяки тому, що ви, українці, дотримуєтеся правил, встановлених у нас в країні, не дивлячись на те, що за рік вже набридло їх дотримуватися", — зазначив Степанов.

Для прикладу міністр навів цифри: на цьому тижні в Україні виявили на 13,5 тисячі менше хворих, ніж позаминулого, госпіталізованих — на 3,5 тисячі людей менше.

Відзначимо, станом на 20 квітня в Харківській області перевищені чотири карантинних показники: відсоток від епідпорогу становить 120,1 (повинно бути менше або дорівнює 100%), коефіцієнт виявлення випадків інфікування — 21,4% (норма — 20), рівень госпіталізацій — 65,3 на 100 тисяч населення (норма — 60) і завантаженість ліжок з киснем — 67,4% (норма — менше 65).

Як писав KHARKIV Today, Харківська область серед лідерів за кількістю нових хворих і померлих за добу після ускладнень від коронавірусу. Станом на 20 квітня в регіоні налічується 2441 смерть (18 за добу) і 126 865 нових випадків (804 за добу).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.