Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Стажування" будівельників коштувало харківському підприємству 1,5 мільйона гривень

Иллюстративное фото: centr.kr.ua
Без оформлення трудових відносин працювали 24 співробітники.

Бетонники, машиністи, трактористи, електрозварювальники, муляри і навіть виконроб працювали на підприємстві неофіційно.

Суд оштрафував харківських будівельників за нелегальних працівників на 1 440 000 гривень. Про це повідомили у Головному управлінні Держпраці у Харківській області.

Повідомляється, що перевірка підприємства, яке займається будівництвом житлових та нежитлових будівель і будівельно-монтажними роботами, була у квітні цього року. Перевіряльники знайшли 24 неоформлених співробітників. Вони виконували роботу бетонника, машиніста крана, тракториста, електрозварника, виконроба, охоронця, слюсаря-сантехніка, підсобного працівника, фасадника, муляра. Деякі з них відзначали, що перебувають на стажуванні (випробуванні).

Відповідно до ст. 26 Кодексу законів про працю України, умова про випробування має бути зафіксована у наказі (розпорядженні) про прийняття цього працівника на роботу. У період випробування таких співробітників поширюються всі вимоги законодавства про працю. І обов'язково передує цьому укладання трудового договору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продавці російських цукерок заплатять штраф 100 000 гривень

Для перевірки належного виконання підприємством розпоряджень ст. 24 КзпПр України (укладення трудового договору) перевіряльники склали вимогу, за якою підприємство мало надати пояснення з підтверджувальними документами щодо виконання робіт цими працівниками під час перевірки на користь підприємства.

Підприємство жодних документів та пояснення не надало.

Так, за результатами проведеного заходу уповноваженою посадовою особою управління Держпраці було винесено ухвалу про накладення штрафу за порушення суб'єктом господарювання приписів ст. 24 КзпПр України", — розповіли перевіряльники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківський second-hand заплатить 1,4 мільйона гривень штрафу

Вони уточнили, оцінивши всі доводи позовної заяви та заперечення проти останнього суд встановив, що для допуску співробітника до роботи необхідно дотримуватися умов оформлення трудового договору. Позивач не надав під час перевірки доказів належного оформлення трудових відносин (ні наказів, ні трудових договорів, ні повідомлень про прийняття працівників на роботу) між ним та працівниками.

"Водночас судом було встановлено, що факт допуску до роботи без належного оформлення трудових відносин відповідачем був зафіксований у ході інспекційного відвідування та підтверджений у ході судового розгляду справи належними, допустимими та достовірними доказами. Отже, у даному конкретному випадку з боку суб'єкта господарювання має місце порушення приписів ст.24 КзпПр України щодо 24 осіб. Суб'єкту господарювання доведеться заплатити штраф у розмірі 1 440 000 гривень", — повідомили у Головному управлінні Держпраці у Харківській області.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.