Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

23 квітня, 2021 - 16:44

Стало відомо, куди подівся кисень з харківських лікарень і чому виник дефіцит вільних ліжок

Иллюстративное фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Штам коронавірусу сьогодні відрізняється від торішнього. Він став агресивнішим і вимагає кисню.

Для лікування пацієнтів, у яких коронавірус нового штаму, недостатньо кисневих концентраторів.

Штам коронавірусу став агресивнішим, перебіг захворювання відрізняється від того, що був минулої весни і восени. Це все призвело до дефіциту місць в лікарнях. Про це заявив радник голови Харківської обласної державної адміністрації Олександр Галацан.

"Перебіг захворювання значно відрізняється від весни і осені минулого року. Штам зараз більш агресивний, саме в цьому місяці виникло питання кисневої терапії. Харківська область була на 100% забезпечена кисневою терапією — концентраторами. Особливості цього штаму почали вимагати стаціонарної кисневої терапії", — пояснив Галацан.

За його словами, застосування кисневих балонів в лікуванні коронавірусу нового штаму не зовсім продуктивно, оскільки вони швидко використовуються, а при їх заміні пацієнти залишаються без кисню. Найбільш ефективними є кисневі станції.

"Що шість годин потрібно 30 балонів міняти. Під час заміни частина хворих може залишитися без кисню", — зазначив Галацан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській ОДА розповіли, коли регіон може вийти з "червоної" зони

Нагадаємо, сьогодні, 23 квітня, до Харківської області прибули кисневі ємності - три 5-кубових і одна 3-кубова. Кисневі бочки ємністю п'ять кубів встановлять у двох "залізничних" лікарнях і в обласному госпіталі ветеранів війни, 3-кубову — у Вовчанській центральній районній лікарні.

Як пояснив радник голови Харківської ОДА, в "залізничних" лікарнях ємності встановлять тимчасово — поки ті не придбають свої. Всі ємності обіцяють запустити в роботу найближчими днями.

"Це буде зроблено за добу-дві. Під'єднають випарник і все, і запрацює. Ми отримаємо не менше 150-200 ліжок. У "залізничних" тимчасово, це власність громад. У відомчих лікарнях "Укрзалізниці" не можемо їх залишити, будуть там, поки "Укрзалізниця" не купить свої", — сказав Галацан.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.