Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Справи розписано на наступний рік: у Харківській області критично не вистачає суддів

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today 
Це впливає на якість здійснення правосуддя.

Навантаження на одного суддю у Харківському апеляційному суді у рази вище, ніж в Україні загалом. До кінця грудня розподіл справ "займе" увесь 2022 рік.

Про це під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності повідомила голова Харківського апеляційного суду Олена Грошева. За її словами, раніше у двох палатах суду — кримінальній та цивільній — працювало 94 судді, а зараз — 14. З урахуванням того, що всі апеляції розглядають колегії із трьох суддів, по суті залишається двоє суддів. Внаслідок цього навантаження на суддів збільшується, розгляд переноситься на місяці. Олена Грошева називає ситуацію критичною.

"На сьогодні новий кримінально-процесуальний закон зазнав (змін). Повністю він новий зараз і навантаження на суди апеляційної інстанції зросло у п'ять разів. Вчені не дадуть мені сказати неправду, це дійсно так. Тому що оскаржується кожне рішення, яке існує у правовому полі, у рамках кримінально-процесуального закону. Починаючи з 2013 року, кількість суддів повільно зменшувалась. На листопад 2021 року у такому потужному суді, який був центром правової думки в Україні, працюють лише 14 суддів", — розповіла суддя.

Олена Грошева просить звернути увагу на навантаження на суддів Харківського апеляційного суду.

"Щороку Вища рада правосуддя робить навантаження на кожен суд апеляційний. Зараз, коли 530 справ навантаження на одного суддю в Україні, апеляційного я маю на увазі, у Харківському апеляційному суді — це 1500. Це навантаження, яке втричі по відношенню до деяких інших судів України і вп'ятеро перевищує цифри. На сьогодні судді призначають розгляд кримінальних проваджень на 2022 рік і не на початок року, а на вересень і жовтень... Ця ситуація безпосередньо впливає і також, не боюся цього говорити, дивлячись в очі, на якість вчинення правосуддя. Розуміючи, що працюючи з таким навантаженням, як у гарячому цеху, якість безумовно страждає", — повідомила голова Харківського апеляційного суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Харківська область — у лідерах за кількістю смертельних ДТП

Нагадаємо, 18 листопада Харківський апеляційний суд удесятеро збільшив заставу для водія, який збив дітей на проспекті Науки.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.