Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Скільки першачків підуть до шкіл Харківщини у 2022 році

Попередньо, першокласників буде у півтора раза менше, ніж минулого року.

Формат навчання поки ще невідомий, все залежатиме від безпекової ситуації.

У новому навчальному році у школах Харківської області очікують не більше 12 000 першокласників. Про це повідомила директорка департаменту науки та освіти Анжеліка Крутова.

"Станом на 1 вересня 2021 року було 5-річного віку дітей понад 21 000. На сьогоднішній день, за прогнозною інформацією, враховуючи дітей, які виїхали, оперативні дані, — не більше 12 000 ми очікуємо першокласників в нашій області, але ці дані постійно змінюються. Ми такі опитування постійно запускаємо. Контролюємо цей процес, але, на жаль, велика кількість дітей шкільного та дошкільного віку виїхали з України. Якщо найближчим часом ситуація покращиться в області, вони повернуться", — сказала Крутова.

За словами Крутової, формат навчання досі не визначено, оскільки бойові дії продовжуються. Якщо буде безпечно, діти підуть до школи, в іншому випадку навчання будуть проводити в онлайн-режимі. Наразі по області визначають, які школи зможуть прийняти дітей у новому навчальному році.

"Ми зараз плануємо мережу. Дуже багато, по області 201 школа (разом із повністю втраченими й пошкодженими). Дуже багато шкіл, в яких з 1 вересня навчання не зможе відбуватися. Тому зараз усі громади відпрацьовують мережу, ми з ними проводимо консультації. У нас уже є приблизна мережа — як, де саме громади планують навчати своїх дітей у разі, якщо ми все-таки зможемо їх вивести у школи. Якщо ні, буде онлайн-навчання, як і зараз", — пояснила Крутова.

За даними Анжеліки Крутової, у Харківській області в результаті обстрілів російськими окупантами було суттєво пошкоджено 186 шкіл, повністю зруйновано — 15. На окупованих територіях розташовані 165 шкіл, у яких є понад 3000 вчителів. Усього до війни у Харківській області працювали 715 шкіл.

У Харкові, за останньою інформацією, за час війни знищено понад 60 шкіл.

Як писав KHARKIV Today, усього в Харківській області налічується 230 000 дітей шкільного віку. Виїхали з області 130 000 учнів: в інші області — 64 000 дітей, за кордон — 65 000.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.