Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Скільки населених пунктів у Харківській області знищила Росія

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Зруйновані населені пункти розташовані на Куп'янщині та у бік Донеччини.

Російські окупанти продовжують завдавати ударів по зруйнованих населених пунктах. 

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну у Харківській області зруйновано близько 80 населених пунктів. Зокрема, це території на Куп'янщині та ті, що розташовані у бік Донеччини. Це приблизна кількість зруйнованих населених пунктів. Точну цифру можна буде встановити після проведення експертиз по кожному будинку. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов в інтерв'ю "Укрінформу".

"Сильно зруйнованих населених пунктів, на жаль, велика кількість. Десь наближаємося до 80. Ми вже згадували Масютівку, Кіндрашівку (у Куп'янському районі). Села в бік Донецької області — їх практично не існує. Однак зауважу, що все ж візуально ми не визначимо, чи повністю зруйнований той чи інший будинок. Тільки відповідна експертиза відповість, чи підлягає він відновленню. Тому цифри ці досить умовні", — сказав Синєгубов.

Голова ХОВА розповів, що жителі Харківщини наразі цікавляться щодо відбудови їхніх домівок, оскільки їм почала надходити компенсація на ремонт від держави. Однак є населені пункти, які залишаються замінованими та знеструмленими. Через це навіть у відремонтованій домівці люди не зможуть жити у таких населених пунктах.

"Ми кажемо, що не можемо вам зараз відновити ні електроенергію, ні водопостачання, ні якусь інфраструктуру, бо там заміновані поля, ліси, лісосмуги, дороги місцевого значення. То яке буде життя в тому відремонтованому домі?", — зазначив Олег Синєгубов.

Як писав KHARKIV Today, комісії на Харківщині вже ухвалили рішення щодо надання 108 компенсації для ремонту житла на суму 6 589 000 гривень. Гроші уже отримують мешканці Ізюмського, Красноградського, Куп'янського, Лозівського, Харківського та Чугуївського районів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.