Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Скільки автомобілів викрали у Харківській області у 2021 році

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today 
Чверть таких злочинів залишилися нерозкритими.

Найчастіше викрадають "китайців" і "корейців".

У 2020 році, за даними Нацполіції, у країні викрали 4522 автомобілі, а за перше півріччя 2021 року зафіксували 1475 крадіжок. Минулого року лідером за кількістю викрадень авто були Київ і область (52%). Далі йшли Харківська (8,91%), Одеська і Львівська області (6,92%). Проте, за результатами першого півріччя 2021 року столицю несподівано випередив Харків (51,4%), а Київ перемістився на четверте місце. Статистичні дані навів портал Finance.ua

У відділі комунікації поліції у Харківській області заявили, що інформація про те, що у Харкові викрали найбільше автомобілів в Україні, не відповідає дійсності. За їхніми даними, з початку 2021 року в регіоні викрали 144 автомобілі. У поліції зазначили, що зловмисники віддають перевагу машинам старого зразка іноземного виробництва і "Жигулям".

"Протягом року поліцейські Харківської області розкрили близько 75% злочинів, пов'язаних з незаконним заволодінням транспортом", — розповіли у поліції.

На порталі уточнили, кількість викрадень автомобілів пішла різко вгору у 2014 році, коли почалася війна, а країна та правоохоронці були фактично некерованими. Піка ця цифра досягла того ж року — 12 600 викрадень. На такому рівні вона залишалася до 2016 року. Потім кількість викрадених автомобілів скорочувалася. Цьому сприяла як стабілізація лінії фронту, так і зміцнення владних інститутів і правоохоронної системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківські водії порушили швидкість на 44 мільйони гривень, багато хто не платить

График: Finance.ua
Графік: Finance.ua

У Finance.ua з посиланням на Нацполіцію повідомляють, що розкривається приблизно половина подібних злочинів. Незважаючи на значне посилення санкції ст. 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортом) — якщо раніше викрадач міг відбутися штрафом, то тепер йому "світить" від трьох до п'яти років за ґратами, але охочих заволодіти чужим автомобілем усе ще багато.

Портал наводить дані Нацполіції та страхових фірм, згідно з якими, у 2020 році злодіїв найбільше цікавили машини марок Toyota, Lexus, Hyundai, Kia, Mazda, Honda, BMW, Land Rover, Porsche, Audi і Volkswagen.

Инфографика: Finance.ua
Інфографіка: Finance.ua

"Це не означає, що інші машини не викрадають — крадуть усі, навіть "Таврії". Але перераховані моделі найбільш привабливі для злочинців — враховуючи їхню вартість та популярність серед автолюбителів. Зокрема, і серед тих, хто готовий купити вкрадене авто. Саме ця категорія автолюбителів і є замовниками значної кількості викрадень автомобілів", — розповіли на порталі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові світлофори почнуть рекомендувати водієві швидкість

Там додали, набуває популярності досить привабливий і легкий спосіб "заробітку" для автовикрадачів — викрасти машину і "перепродати" її людині, у якої вкрали. Наступною за популярністю метою крадіжок називають розукомплектування на запчастини або перепродаж за кордон. Так чинять, зокрема, з машинами, які не вдалося "продати" законному власнику.

Найпопулярнішими способами викрадення авто стали:

  • Кодграббер. Принцип його роботи побудований на перехопленні сигналу від брелока, за допомогою якого власник закриває машину та ставить її на охорону. Є різні моделі кодграбберів, вони перехоплюють сигнал навіть найдорожчих систем сигналізації.
  • "Подовжувач штатного коду". Використовують для крадіжок машин із безключовим доступом. Ця система просто посилює сигнал від карти-ключа, який лежить у водія у кишені, коли він знаходиться не в машині.
  • Пристрій для обходу імобілайзера (без нього неможливо запустити двигун автомобіля). Його підключають до штатного роз'єму або монтують у електросистему машини.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.