Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Швейцарська компанія зробить для Харківщини машини розмінування

Фото: Міноборони.
Техніку будуть застосовувати для очищення полів від мін.

Швейцарська компанія Global Clearance Solutions передасть Україні близько 20 машин розмінування.

Про це повідомляє Міністерство з реінтеграції тимчасово окупованих територій. Меморандум про співпрацю підписали Мінреінтеграції та швейцарська компанія-виробник механізованих засобів розмінування GCS наприкінці минулого тижня.

Машини застосують для очищення від мін і нерозірваних боєприпасів сільськогосподарських угідь та об’єктів критичної інфраструктури деокупованих районів трьох областей.

 

"Результатом співпраці має стати залучення компанією машин розмінування. Машини застосують для очищення від мін і нерозірваних боєприпасів сільськогосподарських угідь та об’єктів критичної інфраструктури деокупованих районів Миколаївської, Харківської та Херсонської областей", – зазначили в міністерстві.

У 2022 році уряд ФРН замовив для України три машини розмінування компанії Global Clearance Solutions.

Комплекс розмінування GCS-200 цієї компанії може проводити очищення території від вибухонебезпечних предметів, проводити легкі земляні роботи, транспортувати вантажі, розкопувати ґрунт та викорчовувати дерева. Цей комплекс складається з гусеничного тягача та навісного обладнання. 

Крім того, Мінерінтеграції та компанія домовилися взаємодіяти у сфері технічного та нетехнічного обстеження ймовірно забруднених вибухівкою територій, а також навчати населення звільнених територій ризикам, пов’язаним із мінами та нездетонованими боєприпасами.

Нагадаємо, Харківська область визнана найбільш забрудненою вибухонебезпечними предметами іерез російську війни. на повне розмінування регіону можуть піти не один десяток років. На даний момент в області працюють понад 20 піротехнічних підрозділів ДСНС, міжнародні місії. Нещодавно для посилення піротехнічних підрозділів у розмінуванні критичної інфраструктури Харківщина отримала машини MV-4. Незабаром на потреби саперів мають передати ще 2 роботизовані спецавтівки MV-10. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.