Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Шлюб по любові? Ще два харківських університети об'єднуються

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Університет будівництва і архітектури незабаром перестане існувати як окремий виш.

Чергове об'єднання університетів e Харкові. Цього разу — добровільне, а не після примусу Кабміну. Харківський Національний університет будівництва і архітектури стане частиною НТУ "ХПІ".

Вчені ради вищих навчальних закладів провели засідання і вирішили цього року об'єднатися. Університет будівництва і архітектури стане Інститутом у складі Політехнічного університету.

Гра на випередження

У Міносвіти взяли курс на скорочення університетів. Рішення об'єднати чотири вузи в Біотехнологічний університет викликало опір вчених рад.

Харківському Національному університету будівництва і архітектури, як і будь-якому іншому невеликому університету, загрожувало приєднання до більшого вузу. Вчена рада вирішила піти на випередження і самостійно вибрати собі університет до пари. Місяць тому члени вченої ради провели засідання і постановила: треба приєднуватися до НТУ "ХПІ". Причиною такого вчинку стала нестача грошей.

"Уся справа — у фінансовій ямі, в якій опинився наш університет. Походження цієї ями я не беруся коментувати. Офіційна версія: це через ковід і несплату за навчання іноземних студентів. Не буду це коментувати. Ситуація в університеті складна, тому що у нас менше двох тисяч студентів, так чи інакше, це нестійке положення. Щоб забезпечити своє майбутнє, ми прийняли таке рішення", — розповів KHARKIV Today член вченої ради, зав. кафедрою Основ архітектури Олександр Буряк.

хпи
Університет будівництва і архітектури колись був факультетом "ХПІ". Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

Він називає цей процес не приєднанням, а возз'єднанням. Адже до 1930 року університет був Будівельним факультетом у складі Технологічного інституту, як тоді називався Політехнічний університет, його заснував свого часу знаменитий архітектор Олексій Бекетов.

"Мабуть, закінчилася епоха, сталінська ідея галузевих навчальних закладів виявилася анахронічною. По всій Центральній і Східній Європі, зокрема в Німеччині, Австрії, Чехії, архітектурні факультети організовані при політехнічних університетах. Це нормальна європейська практика, нам це подобається", — каже Олександр Буряк.

У НТУ "ХПІ" 22 червня теж пройшло засідання вченої ради. У Політехнічному університеті погодилися прийняти назад архітекторів і будівельників.

"Університет архітектури та будівництва і далі буде перебувати в тій же будівлі, де він знаходиться зараз, просто у нього зміниться приналежність", — повідомила KHARKIV Today прессекретар НТУ "ХПІ" Олена Розова.

Вона привела в приклад Військовий інститут танкових військ, який до 2003 року був окремим вузом, а тепер входить до складу "ХПІ". Таким же окремим інститутом у складі університету буде архітектурно-будівельний підрозділ.

Чи будуть скорочення?

Обидва ректора возз'єднується вузів поки дуже обережно коментують подію.

"Це залежить від Кабінету міністрів і Міністерства освіти. Наш колектив не буде заперечувати проти об'єднання", — розповів KHARKIV Todaу ректор Університету будівництва і архітектури Димитрій Чередник.

Дійсно, рішення про реорганізацію вузів повинен прийняти Кабмін. До того, як усі папери будуть підписані, ректор НТУ "ХПІ" відмовляється від коментарів.

"Є припущення, що в цьому навчальному році абітурієнти вступатимуть ще в автономний Університет будівництва і архітектури, оскільки процедура переходу в інший юридичний статус займе чимало часу", —.передал він KHARKIV Todaу через пресслужбу.

Під час об'єднання університетів неминуче і скорочення деяких дублюючих одна одну кафедр. Це питання ще остаточно не владнали, але поки усно домовилися залишити все як є.

"Є загальноосвітні та загальнотехнічні кафедри: математика, геометрії, гуманітарні дисципліни. Усна домовленість була така: ці кафедри не чіпатимуть, щоб не порушувати  процес навчання, що вже склався", — говорить Олександр Буряк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступна кампанія-2021: умови, дати і нововведення

В Університеті будівництва та архітектури припускають, що рішення Кабмін прийме не пізніше вересня. Тому вступати абітурієнти будуть ще в Університет будівництва і архітектури, а вчитимуться вже в ХПІ. Неофіційна співпраця приймальних комісій двох вузів розпочнеться вже цього тижня.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.