Школи області підуть на канікули раніше, у Харкові вирішили вчитися за графіком
Учні та вчителі масово хворіють, багато підтверджених випадків COVID-19. У деяких класах заняття відвідує лише третина учнів. У зв'язку з цим навчальні заклади області підуть на канікули раніше, у школах Харкова вирішили чверть не переносити.
Обласна Комісія з техногенної та екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій рекомендує школам підти на канікули на тиждень раніше, 18 жовтня. У Харківській міськраді вирішили не ламати навчальний план.
"У класі з 25 чоловік ходять семеро"
Перший місяць після початку навчального року — традиційний час для ГРВІ. Температура повітря знижується, опалення ще не включили, тому в школах холодно, позначається і стрес від навчального навантаження — все це призводить до сезонного зростання захворюваності. Але у цьому році місце звичайної застуди зайняв коронавірус, тому хворіє набагато більше дітей і вчителів, ніж зазвичай.
"У 10 класі з 25 чоловік ходять до школи семеро. Водночас одна дитина хвора короною, але, мабуть, вони самі здали тест і нікуди особливо не повідомляли. Тому дитина сидить вдома і періодично запитує у однокласників: "Вас ще не перевели на дистанційку? Як чому? Я ж хворий", — розповіла KHARKIV Today мати старшокласника із загальноосвітньої школи у Слобідському районі.
Старшокласники хворіють частіше, ніж діти молодшої школи, які часто переносять коронавірус безсимптомно. У школах з великими класами — і приватних, і державних — хворіють частіше, ніж у навчальних закладах, де у класі — до 15 учнів.
"У нашій школі три класи на дистанційному навчанні через підтверджені випадки коронавірусу. Третина вчителів хворіє. У дітей стабільно кожен день — мінус один урок через хворобу вчителів. У сусідньому садку теж групи закривають", — розповіла мати учнів 56-ї школи на Салтівці.
Через те, що багато вчителів пішли на лікарняний, у 161-му ліцеї на ХТЗ складно організувати навчальний процес.
"Ковід у класного керівника 8-го класу, ніякого карантину, до класу ходить з 30 дітей 18. Крім класного керівника, хворіють вчителі української та алгебри, геометрії. Фактично основних предметів немає. Йдуть заміни: замість української літератури — хімія, замість геометрії — малювання. Не розумію, як ми будемо здавати ДПА", — розповіла на умовах анонімності мати учня ліцею.
У приватних школах, де технічне оснащення — краще, а у класах менше дітей, класи продовжують займатися за навчальною програмою, тому батьки, налякані коронавірусом, самі часто приймають рішення дітей до школи не водити.
"Хворіє третина вчителів школи. Два класи на дистанційці. Хтось із дітей ходить, когось бояться пускати. Але у нас стоїть комп'ютер у кожному класі, і відсутні беруть участь в уроках. Це дає батькам можливість прийняти рішення: пускати чи не пускати дітей до школи", — розповіла KHARKIV Today вчителька приватної гімназії Наталія Курганова.
У ліцеї "Мобіль" у Пісочині уроки тривають, незважаючи на те, що багато школярів і вчителів хворіють. Як розповіли KHARKIV Today батьки однієї з учениць, не працює їдальня — всі кухарі і куховарки пішли на лікарняний, а поїсти в школі більше ніде.
"Потрібно провести контрольні"
У облдержадміністрації рекомендують всім громадам Харківської області відправити дітей на канікули раніше, щоб розірвати ланцюжок заражень. Тому діти багатьох шкіл будуть відпочивати не з 25 жовтня, а з 18-го. З урахуванням того, що з 14 до 17 жовтня в Україні — державні вихідні дні, останній навчальний день у чверті у них буде 13 жовтня.
"Діти хворіють, багато дітей переносять хворобу безсимптомно, і зараз вже багато хворих серед їхніх родичів, вчителів. Канікули раніше дадуть нам можливість трохи обмежити контакти людей. Зараз ми розриваємо цей ланцюжок спілкування", — заявив заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як харків'яни готуються до "червоної" зони карантину
У Харкові у школярів канікули почнуться тоді, коли і планувалося — 25 жовтня. У департаменті освіти вирішили не відправляти дітей на відпочинок у зв'язку з тим, що неможливо раптово перервати навчальний процес.
"Неможливо розпочати канікули раніше, діти провчилися лише півтора місяці. Щоб закінчити чверть, потрібно провести контрольні роботи, підбити підсумки, проаналізувати, дати завдання, зв'язатися з батьками. Не можна так з бухти-барахти. Зрозуміло, що рівень захворюваності є, але у порівнянні з минулим навчальним роком захворюваність серед вчителів значно нижча", — розповіла KHARKIV Today директорка департаменту освіти і науки Харківської міськради Ольга Деменко.
За її словами, вчителі у цьому році хворіють менше, тому що більшість з них зробили щеплення. У місті чимало шкіл, де рівень вакцинації досягає 100%.