Що військові просять не знімати у Харкові та області: повний перелік заборон
В Україні через військовий стан не можна знімати та поширювати інформацію про багато об'єктів, інформацію щодо яких може використати ворог.
В ОТУВ "Харків" нагадають громадянам, що не можна фотографувати та знімати на відео під час воєнного стану. Адже від обачності та відповідальності буквально залежать життя людей та цілісність стратегічних об’єктів та воєнної техніки.
Отже, заборонено знімати:
- військову техніку та об’єкти інфраструктури.
- дороги загального користування, блокпости та укріплення.
- розташування, зосередження чи переміщення військових частин сил оборони.
Водіям також заборонено користуватися відеореєстраторами під час перебування в зоні блокпоста або поряд з військовими об’єктами, де можливе переміщення техніки або зброї.
"Поширення інформації про Збройні Сили України та інші військові формування може призвести до серйозних наслідків і покарання. Ваші необдумані дії можуть поставити під загрозу життя наших військових і національну безпеку України. Будьте відповідальними! Дотримуйтесь встановлених заборон та обмежень", – просять військові.
На сьогодні законодавчо встановлена кримінальна відповідальність за незаконну фото- та відеофіксацію переміщення ЗСУ:
- фото- та відеофіксація переміщення ЗСУ, вчинене в специфічних умовах (зокрема, надзвичайний або воєнний стан) – позбавлення волі строком від трьох до п’яти років;
- розповсюдження даних про місце дислокації, переміщення, рух ЗСУ та інших українських військових формувань без отримання відповідних дозволів – позбавлення волі строком від п’яти до восьми років;
- за умови скоєння вказаних вище дій з обтяжуючими факторами (тобто, вчинення групою осіб, іноземцями, а користь держави-агресора) – позбавлення волі строком від восьми до дванадцяти років.