Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ще один мер окупованого міста Харківської області почав співпрацювати з росіянами

Фото: скрин.
Доля Анатолія Степанця (на фото крайній ліворуч) кілька місяців була невідома.

Мер Волчанська відмовлявся від співпраці з окупантами, але на початку червня з'явився на відео на російських каналах. Він був присутній на встановленні нової влади на окупованій території Харківської області.

Доля Анатолія Степанця тривалий час залишалася невідомою. Вовчанськ був окупований російською армією 24 лютого. На початку квітня в мережу потрапило відео, на якому видно, як російські солдати знущалися з мера Вовчанська і змушували сказати "слава Росії". Згодом місцеві жителі повідомляли, що Степанець потрапив до лікарні. Була також інформація, що його утримують на агрегатному заводі через те, що відмовився співпрацювати з окупантами.

П'ятого червня російські пропагандистські канали розповсюдили відео, на якому підозрювані у державній зраді та роботі на окупантів обрали "голову тимчасової громадянської адміністрації Харківської області". Ним став колишній міліціонер Віталій Ганчев. Протокол "зборів підписали" мер Куп'янська Геннадій Мацегора та ще семеро колаборантів — Віталій Ганчев, Валерій Іванов, Олександр Слесаренко, Владислав Соколов, Катерина Водолазька та Ірина Осадча. До об'єктиву потрапив і Анатолій Степанець, який також був присутній на цій "сходці". Чи ставив він підпис під документом колаборантів, невідомо.

Анатолію Степанцю 65 років, він став мером Вовчанська у 2020 році. Вовчанськ був зайнятий окупантами у перші дні війни. Міський голова Анатолій Степанець не пішов на співпрацю із загарбниками. У квітні його викрали, а невдовзі у мережі з'явилося відео, на якому законний керівник міста сидить, прив'язаний до стільця. Окупант запитує його: "Слава Україні чи Росії?" Степанець змученим голосом ледь відповідає: "Росії". Мабуть, мера Вовчанська катували. Водночас російські ЗМІ звинуватили Степанця в тому, що він перешкоджав роздачі у місті російської гуманітарної допомоги.

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.