Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ще одна заборона. У Харківській міськраді не дозволяють Марш Єдності, але не проти мітингу

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today  

Міська комісія з техногенно-екологічної безпеки та НС відмовила у проведенні масового заходу від площі Конституції до площі Свободи, про який попросили громадські організації.

На КТЕБ розглядали заявки від двох громадських організацій — "Соціальний патронат" та "ЗОО СВІТ. Харків". Перша повідомляла про участь у Марші Єдності, який розпочнеться о 14:00 з площі Конституції, друга — про мирний мітинг на площі Свободи з 16:00 до 17:00.

Заявники просили допомоги поліції: прибрати припарковані автомобілі на вулиці Сумській та забезпечити порядок на час проходження колони. "Запевняємо, захід не загрожуватиме, вимог карантину буде дотримано", — сказано у заявці.

За словами представника СБУ, сьогодні є ймовірність можливої загрози і тому проведення ходи недоречне. До мітингу претензій нема. Представник поліції підтримав цю позицію.

У ДСНС також не погодилися із проведенням Маршу.

"На площі згодні, а марш треба заборонити, бо складні погодні умови, ми не зможемо врятувати людей у разі пожежі", — сказав представник ДСНС.

Комісія одноголосно підтримала дозволити проведення мітингу біля намету на площі Свободи та заборонити проведення Маршу.

"Нам надійшло два повідомлення. Перше повідомлення від контактної особи Євгена Записова з проханням провести на площі Свободи захід. Цей захід комісія дозволяє проводити з вимогою, щоб не було фаєрів, вибухових пакетів та димових шашок. "ЗОО СВІТ. Харків" повідомила нас, що вони хочуть провести марш вулицею Сумською. СБУ звернулась до нас про заборону проведення маршу. Виступив представник Служби безпеки, його підтримали ДСНС, представник Національної поліції, Патрульної поліції, та рішенням комісії ми звертаємося до суду щодо обмеження проведення цього заходу. Заборона мотивувалася обстановкою, яка зараз є", — повідомив директор департаменту із взаємодії з правоохоронними органами та цивільного захисту міськради Валентин Топчій.

Міськрада готується звернутися до суду для заборони проведення Маршу Єдності, щойно буде зібрано всі документи.

Один із членів оборони Харкова Костянтин Немічев сказав KHARKIV Today, що до мерії було подано заявки від понад 50 громадських організацій на проведення маршу і мітингу біля намету "Все для перемоги". Попри рішення КТЕБ вони не планують відмовлятися від Маршу Єдності.

Нагадаємо, у Штабі оборони Харкова вирішили зміцнювати патріотичні настрої. Для цього організатори хочуть провести 5 лютого Марш Єдності. Незважаючи на побоювання силовиків, організатори вважають, що він пройде мирно та без провокацій. На Марші Єдності очікується 5000 учасників. Організатори бояться інформаційних провокацій у день проведення маршу.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.