Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Серед депутатів Харківської обласної ради вирахували затятих прогульників

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Громадська організація "Рух "Чесно" підрахувала прогульників у облраді.

Найгірше відвідують Харківську обласну раду депутати від "Опозиційної платформи — За життя" та "Блоку Світличної".

Кожен десятий депутат Харківської обласної ради є кандидатом на відкликання, третина — прогульники. Громадська організація "Чесно" проаналізувала відвідуваність депутатів облради у 2021 році.

"Погано відвідувала засідання навіть чинна голова облради Тетяна Єгорова-Луценко. Ситуація покращилася лише тоді, коли депутатку призначили на цю посаду. Щоправда, порівняно з Харківською міськрадою, облрада є більш відкритою, і надала дані на відповідь руху "Чесно". Але з відкритістю самих депутатів — проблема. Вони неохоче коментують свою відсутність на засіданнях сесій та комісій", — зазначили у "Чесно".

Нагадаємо, депутат, який пропустив більше половини засідань сесій та/або комісій протягом календарного року, може бути відкликаний з ради і позбавлений мандату.

Торік у Харківській обласній раді відбулося сім пленарних засідань. Менше ніж половину відвідали 12 депутатів. За даними "Чесно", кандидатами на відкликання можуть стати представники фракцій "Блок Кернеса", "Блок Світличної" та "ОПЗЖ".

Найбільший відсоток прогульників опинився у фракції "Блок Світличної". Усього у фракції — 17 депутатів, прогулювали засідання десятеро, зокрема п'ятьох можуть відкликати.

"Наприклад, Микола Куценко протягом року жодного разу не з'явився на пленарному засіданні, дві третини засідань комісії пропустив Анатолій Русецький. Понад половину засідань своїх комісій прогуляли Микола Пивовар, Олександр Туринський та Євген Шатохін. На питання щодо роботи над відвідуваністю у фракції та про те, чи партія відкликатиме депутатів, які не працюють у раді, лідер фракції Валерій Пітько не відповів", — зазначили у "Чесно".

Серед депутатів із фракції "Блок Кернеса" кандидатами на відклик називають Олега Гуревича (колишній зять Добкіна) та Валентина Шеветовського (власник Харківського плиткового заводу). Обидва депутати не відвідали жодного засідання комісій, членами яких є. Окрім того, голова фракції Кирило Кернес пропустив чверть засідань своєї постійної комісії, коментувати свою відсутність не став.

"Я б вам із задоволенням відповів, але не зовсім коректні питання, що стосуються особисто мене", — сказав Кернес.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Двоє харківських нардепів саботували голосування у парламенті

Депутати Володимир Святаш та Олександр Ткаченко, які пропустили більшість пленарних засідань, розповіли про причини неявки. Святаш повідомив, що хворів на коронавірус, Ткаченко назвав причиною відсутності на засіданнях відрядження.

У фракції "ОПЗЖ" прогульниками виявилося понад половину депутатів. Серед них Олена Бочарнікова, Володимир Юрков, Антон Ніколаєнко (коментувати прогули не стали). 35% засідань комісій пропустив Володимир Скоробагач (каже, що працював онлайн, бо був за кордоном). Також прогульником "Чесно" називає голову фракції "ОПЗЖ" Валерія Говорова.

"За методологією прогульником називається той депутат, який пропустив понад 25% сесійних засідань або засідань комісії", — пояснили у "Чесно".

У фракції "Європейська Солідарність" прогуляв 28% засідань бюджетної комісії голова Олександр Скорик. Свою відсутність депутат пояснив станом здоров'я.

У "Слузі Народу" прогульниками назвали голову облради Тетяну Єгорову-Луценку, а також депутатів Юлію Ковалевську, Віктора Суботіна, Сергія Федорика, Сергія Федченка, Олександра Попова.

"Цього року партії можуть вперше застосовувати імперативний мандат і відкликати тих депутатів, які неналежним чином виконують представницькі функції", — зазначили у "Чесно".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.