Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Рятувальники розповіли, чому спалахнув реабілітаційний центр у Харкові

Фото: ГСЧС в Харьковской области
Йдеться про пожежу, яка сталася у ніч з 5 на 6 грудня.

Співробітників поліції та ДСНС не хотіли пускати у будівлю, щоб з'ясувати причини пожежі, але врешті правоохоронцям вдалося його переконати.

Харківські рятувальники розповіли, що стало причиною виникнення пожежі у приватному двоповерховому будинку, де відкрили реабілітаційний центр для алко- та наркозалежних.

"Це твердопаливний котел розгорався. Облаштування димоходу було зроблено з грубими порушеннями всіх правил пожежної безпеки. Димар металевий був прокладений безпосередньо по дерев'яних латах покрівлі, яка і загорілася. Встановлюватимуться і винні особи у даному факті", — пояснив начальник управління запобігання надзвичайних ситуацій ГУ ДСНС України у Харківській області Сергій Колосовський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трагедія у харківському пансіонаті для літніх людей: обвинувачені залишаться у СІЗО до січня 2022 року

Рятувальники розповіли, що власник будівлі не пускав до будинку фахівців для з'ясування причин та обставин виникнення пожежі. У результаті поліції вдалося переконати його. Пожежних та правоохоронців пустили до будинку ближче до вечора.

Минулого року фахівці ДСНС знайшли там порушення — не було автоматичної пожежної сигналізації, дерев'яні конструкції горищних елементів будівлі не були оброблені вогнезахисним розчином, електропроводка знаходилась у несправному стані, не вистачало вогнегасників тощо.

За інформацією ДСНС, у регіоні на обліку перебуває 125 об'єктів з надання хоспісної та паліативної допомоги з постійним перебуванням людей, з яких: 39 закладів державної (комунальної) форми власності та 86 закладів приватної форми власності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пансіонат у Дніпрі, у якому загинули постояльці, заснувала харків'янка

"На жаль, мають місце факти, коли керівники об'єктів ігнорують вимоги законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, не вживають заходів щодо усунення наявних порушень”, — розповіли рятувальники.

Нагадаємо, у ніч з 5 на 6 грудня рятувальників викликали на пожежу у приватному будинку. На ліквідацію пожежі знадобилось близько трьох годин. 14 людей встигли врятуватися.

Щоб не допустити випадків пожежі та загибелі людей, рятувальники проводять роз'яснювальну роботу з керівниками цих закладів, надсилають листи, де вказують конкретні порушення і пропонують їх усунути.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.