Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Розгляд справи Кернеса у полтавському суді знову перенесли

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.
Захисники п'ятого мера Харкова наполягають на його реабілітації у справі про тортури.

Судове засідання має відбутися через два тижні, планують допитати десять свідків.

6 липня Київський районний суд Полтави прийняв рішення відкласти засідання у справі щодо п'ятого мера Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців. Це пов'язано з викликом свідків, повідомили на сайті суду.

На засіданні суд задовольнив клопотання захисту. Замість постраждалих спочатку будуть допитувати свідків. Про результати судового засідання повідомив один з адвокатів Кернеса Олександр Гунченко, передає "Суспільне".

За його словами, 6 липня засідання проходило в режимі відеоконференції між Харківським апеляційним судом і полтавським судом. Постраждалі Олександр Кутянін, Сергій Ряполов і їх представники не з'явилися.

"Ми заявили клопотання про зміну порядку дослідження доказів. Коли ми починали судовий розгляд, порядок був визначений наступний: допит потерпілих, допит свідків, вивчення доказів, які пред'явить прокуратура, допит обвинувачених, якщо вони побажають дати свідчення, судові дебати. Оскільки потерпілі, з яких ми повинні були почати, не приходять до суду регулярно, ми попросили суд змінити порядок і почати допитувати свідків. Адже є поняття розумних строків розгляду", — розповів Гунченко.

Суд задовольнив клопотання захисту і викликав на наступне засідання перших 10 свідків. Захисник уточнив, всього обвинувачення заявило 74 свідки.

Чергове засідання має відбутися 21 липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Додати хитринку ". Скульптор розповів, як працював над меморіальною дошкою Кернесу

Нагадаємо, наприкінці травня і наприкінці квітня засідання у справі Геннадія Кернеса і його охоронців відкладали. 25 березня 2021 року завершили підготовче засідання. Перше підготовче засідання проходило 29 січня (воно відбулося через майже рік). Суд задовольнив право родичів Кернеса про продовження розгляду звинувачення для його реабілітації.

31 січня 2020 року Апеляційний суд Полтави прийняв рішення повернути справу за звинуваченням Кернеса до суду першої інстанції — Київський районний суд Полтави. Таке рішення було прийняте через півтора року розгляду апеляції потерпілих і їх адвоката. У березні 2015 року Геннадію Кернесу і двом його охоронцям пред'явили підозри. Їх звинувачують у викраденні, тортурах і погрозі вбивством двом активістам євромайдану — Сергію Ряполову і Олександру Кутяніну.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.