Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Російський генерал, який командував окупантами на Харківщині, отримав нову посаду

Фото: ТСН
Росіяни та чеченці критикували Лапіна за провали в Україні.

Олександр Лапін командував військами РФ під час успішного контрнаступу ЗСУ восени.

Російського генерал-полковника Олександр Лапіна, який раніше був відсторонений від посади командувача угруповання загарбників "Центр", призначили начальником Головного штабу Сухопутних військ Збройних сил Росії. Про це пише "Українська правда" з посиланням на російські ЗМІ.

59-річний Лапін із 2012 по 2014 рік командував 20-ю гвардійською загальновійськовою армією, у складі якої є 53-тя зенітна ракетна бригада, яка причетна зокрема до збиття літака у 2014 році.

"На думку міжнародного слідства, з бази цієї бригади під Курськом на схід України доставили "Бук", з якого 17 липня 2014 року збили малайзійський "Боїнг", — зазначає "УП".

У 2017 році Лапін став начальником штабу угруповання військ РФ у Сирії. У цьому ж році почав командувати Центральним військовим округом.

У березні 2022 року Лапін нагороджував окупантів, які воювали в Чернігівській області, серед нагороджених був його син. За кілька днів загарбники бігли з півночі України.

Лапін був командувачем угруповання "Центр" до жовтня 2022 року, керував захопленням Сватового (Луганська область). У жовтні Лапіна критикував за "кризу на Лиманському напрямку" Кадиров. Лапін також керував Західним військовим округом.

"Після успішного просування українських військ у Харківській області Лапіну, за даними української розвідки, доручили управління і силами Західного військового округу, які не впоралися з захопленням цього району", — повідомили в "Українській правді".

Як писав KHARKIV Today, у жовтні американський Інститут вивчення війни повідомляв, що у Західному військовому окрузі Міністерства оборони Росії призначений новий командувач — генерал-лейтенант Роман Бердніков замінив на цій посаді генерал-полковника Олександра Журавльова. 

Дослідники зазначали, що заміна командувача у Західному військовому окрузі могла використовуватися для відвернення уваги від генерала-полковника Олександра Лапіна, командувача Центральним військовим округом, якого критикують за невдачі навколо Лиману.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.