Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Путін намагається знайти винних у провалах Росії на Харківщині — ISW

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Російський президент змінює командирів, на яких можна перекласти провину за невдачі.

Президент Росії Володимир Путін, ймовірно, продовжує намагатися перекласти провину за нещодавні військові провали Росії в Харківській області.

У Західному військовому окрузі Міністерства оборони Росії призначений новий командувач — генерал-лейтенант Роман Бердніков замінив на цій посаді генерал-полковника Олександра Журавльова. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

"Протягом останніх кількох місяців підрозділи Західного військового округу здебільшого діяли на північному сході Харківської області, але без чіткого командування. Журавльова не бачили деякий час, а Путін за два тижні змінив двох командувачів "західного угруповання сил". Можливо, Путін намагається перенаправити гнів через втрати росіян у Харківській області та Лимані, призначивши нове обличчя", — зазначили в Інституті вивчення війни.

Заміна командувача у Західному військовому окрузі може також використовуватися для відвернення уваги від генерала-полковника Олександра Лапіна, командувача Центральним військовим округом, якого критикують за нещодавні невдачі навколо Лиману.

Крім того, в Інституті вивчення війни вважають, що Путін може спробувати перекласти провину на новопризначеного Романа Берднікова за майбутні втрати Росії в Харківській області та, можливо, Луганській.

"Критика Лапіна в останні дні послужила каталізатором для ширшого зриву в російському націоналістичному інформаційному просторі, і призначення Берднікова, можливо, мало на меті відвернути й перенаправити це зростаюче невдоволення", — пояснюють в Інституті вивчення війни.

Як писав KHARKIV Today, поразка Росії в Харківській області та в місті Лиман на Донеччині докорінно зміннюють російський інформаційний простір. Російські ЗМІ та блогери критикують часткову мобілізацію в Росії.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.