Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Російський блогер у відео видає себе за українського військового на Харківщині

Дмитро Куплінов. Скрин: ХАЦ
Росіяни зняли фейкове відео.

Російський блогер видав себе за українського військового на відео.

У соцмережах розповсюджують відео про начебто непідготовлених українських військових, якими поповнюють підрозділи Збройних сил України біля міста Вовчанськ у Чугуївському районі. Зокрема, таке відео з'явилося у соцмережі Х. До відео додають різні дописи. В одному з них ідеться про українського військового, який розповідає про те, що нові бійці, яких перекинули як підкріплення, ніколи не тримали у руках автомат. Текст поширюють англійською мовою.

"Хлопець із ЗСУ розповідає про підкріплення, яке командування направило на допомогу своїм побратимам у Вовчанську: "Ми отримали підкріплення. Вони приїхали п'ять днів тому, але ніколи в руках не тримали автомата. Зараз ми їм показуємо, що і як. Через два дні вони вирушать на свої позиції", — йдеться у дописі.

Наприкінці відео чутно постріл і начебто крик одного з військових, який розбирав автомат. У дописі до відео зазначають, що це, ймовірно, було самогубство. Однак насправді відео є фейковим. Чоловік, якого видають за військового, — це російський блогер Дмитро Куплінов.

"Але саме відео — це постановка. Адже крупним планом показують військового, який каже, що його нібито звуть Богдан. Але насправді це російський блогер та ютубер Дмітрій Куплінов. Навіть зворотний пошук у Google показує дописи, де "Богдана" ідентифікували. Тож зрозуміло, що відео — це постановка, яка направлена на дискредитацію українських військових", — зазначив Харківський антикорупційний центр.

Під час мобілізації в України військовозобов'язані спочатку проходять підготовку упродовж місяця у навчальному центрі.

з
Скрин: ХАЦ
з
Скрин: ХАЦ

Як писав KHARKIV Today, росіяни створили новий фейк про "сплячих агентів" Головного управління розвідник Міністерства оборони України. На російських пропагандистських ресурсах поширюють фейкову інформацію про те, що нібито до окупованих населених пунктів Харківської області приїжджають "сплячі агенти" ГУР Міноборони України.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.