Російських пілотів, які бомбили Харківщину, поміняли на азовців
В обмін на 45 військових полку "Азов" російській стороні віддали трьох пілотів, які скидали авіабомби, зокрема, на Харківську область.
Про це повідомив журналіст Андрій Цаплієнко в своєму телеграм-каналі.
Підполковник, заступник командира 47-го авіаполку в місті Воронеж Максим Криштоп (нф ото) бомбив Балаклію та Ізюм, тож на його рахунку не одна жертва. Лише 6 березня 2022 року він скинув на Харків вісім ФАБів, зокрема на телевежу на вулиці Дерев’янка.
Криштопа збили у перший місяць війни. У березні 22-го на пресконференції російських пілотів покаявся в злочинах, які скоїла російська авіація і він особисто.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Без зброї, але з гранатами". Як у Харкові затримували російського льотчика
За його словами, до війни з Україною льотчики 47-го полку почали готуватися ще у січні. Свій перший виліт він здійснив 24 лютого, у перший день війни — бомбив Балаклію, потім скидав бомби на Ізюм, 6 березня, перед тим, як його збили, підполковник російської авіації скинув на Харків вільнопадаючі фугасні бомби вагою 250 і 500 кг.
Криштопа засудили до 12 років позбавлення волі. Пізніше за рішенням суду його звільнили від відбування покарання та передали на обмін як військовополоненого.
Другий пілот — Сергій Малов, майор, командир ланки 159-го авіаполку в Карелії.
"Клеїв з себе дурня, стверджуючи, що бомбив лише антени РЛС, здійснивши 20 бойових вильотів", — зауважив журналіст.
Літак, яким управляв Малов, збили 3 квітня 2022 року поблизу Ізюма на Харківщині. За словами льотчика, він мав чергувати в небі на кордоні та знищувати станції радіолокацій. Малов скинув чотири бомби поблизу Конотопа, Ізюма, Волновахи та Краматорська.
Третій пілот — Сергій Косик, заступник командира 14-го авіаполку в Курську. Його взяли у полон у березні 2022 року.
"Пілот Су-30СМ. Бомбив Харків та Балаклею. Спілкуючись зі мною влітку 22-го, засуджував війну, але якось абстрактно, мовляв, зрозумів, що війна це погано", — згадує Андрій Цаплієнко.
Нагадаємо, 6 квітня з російського полону в Україну повернулись 42 українських захисника і три захисниці "Азовсталі".
Як писав KHARKIV Today, авіанальоти на телевежу у Харкові робили за наказом росіянина, який народився у Чугуєві