Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Без зброї, але з гранатами". Як у Харкові затримували російського льотчика

Фото: стопкадр
Максим Криштоп скинув на Харків вісім бомб.

Підполковник авіації Максим Криштоп, якого затримали у Харкові 6 березня, планував чинити опір.

Про це розповіли бійці підрозділу "Койот" Нацгвадії України, які затримували воєнного злочинця.

6 березня літак заступника командира 47-го авіаційного полку Максима Криштопа збили засобами ПВО. Льотчику вдалося катапультуватися. Він випустив кілька світлових ракет, щоб його товариші по службі дізналися, що він живий, і забрали його. Але нацгвардійці знайшли Криштопа раніше.

"Він був у їхньому камуфляжі, але намагався представлятися місцевим, якому ніде жити. Знайшов десь у занедбаних будинках сокиру. Був без вогнепальної зброї, але з гранатами, причому вусики були відігнуті. Тобто мав намір захищатися, але був спійманий і допитаний", — розповів військовослужбовець Нацгвардії.

За його словами, Максим Криштоп 6 березня скинув на Харків вісім бомб і, як заступник командира частини, чудово розумів, що бомбардує житлові квартали міста.

11 березня на прес-конференції Криштоп сам підтвердив це. За його словами, до війни з Україною льотчики 47-го полку почали готуватися ще у січні. Свій перший виліт він здійснив 24 лютого, у перший день війни — бомбив Балаклію, потім скидав бомби на Ізюм, 6 березня, перед тим, як його збили, підполковник російської авіації скинув на Харків вільнопадаючі фугасні бомби вагою 250 і 500 кг.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.