Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Росіяни захопили ще кілька сіл на Харківщині, доля двох невідома

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
На Вовчанському та Липецькому напрямках тривають бої, лінія фронту уже розтяглась на 30 кілометрів.

П'яту добу на півночі Харківщини точаться бої. Ворог намагається просуватися до Липців та вздовж Сіверського Донця у Вовчанській громаді.

За даними Генштабу, за минулу добу ЗСУ відбили 13 атак противника на напрямках Нова Таволжанка (рф) – Вовчанськ, Шебекіно (рф) – Вовчанськ, Гатище – Вовчанськ, Муром – Стариця, Стрілеча – Глибоке, Пильна – Глибоке, Глибоке – Липці.

У той же час противник захопив село Огірцеве (поруч із Гатище). Учора пізно увечері з'явилися кадри, як ворог вивішує триколор на будівлі в Огірцевому. Тривають бої західніше, у селах Приліпка та Стариця, де окупанти хочуть перехопити дорогу на Вовчанськ та йдуть вздовж Сіверського Донця.

Учора удень українським захисникам вдалось зупинити ворога на околицях Вовчанська, де він зміг зачепитися за північну вулицю і вдерся на м'ясокомбінат.

"Українські захисники проводять прочісування міської забудови населеного пункту Вовчанськ. Бойової дії тривають, ситуація контрольована", - повідомляє Генштаб.

На Липецькому напрямку ворог частково або повністю зайняв село Глибоке (учора також були кадри із вивішенням триколору у селі), тривають бої у сусідніх Лук'янцях. Росіяни закріплюються у Стрілечій, Красному, Пильній, Мороховці, Олійниковому та Борисівці.

За попередніми розрахунками, на Харківському напрямку уже задіяні понад 30 000 особового складу угрупування "Сєвєр", що сформоване у трьох російських областях. Лінія фронту розтяглася на 30 кілометрів.

Нагадаємо, росіяни вдруге відкрили Харківський напрямок 10 травня. Окупанти одночасно почали контрнаступ на Липецькому та Вовчанському напрямках. У перший день були захоплені чотири прикордонні села. 11 травня Командувач ЗСУ Олександр Сирський змінив командувача оперативно-стратегічного угруповання військ "Харків". Замість Юрія Галушкіна був призначений бригадний генерал Михайло Драпатий.

На Харківщину перекидають резерви ЗСУ. Ворог повторно окупував понад 10 населених пунктів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.