Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Росіяни поширюють фейк про облаштування шпиталю у харківському коледжі

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
У проросійському пабліку брешуть про "прикриття" військового об'єкту.

Росіяни створили фейк про облаштування шпиталю у медичному коледжі Харкова.

У проросійському Telegram-каналі "Первый Харьковский" розповсюджують неправдиву інформацію про те, що нібито у будівлі Харківського обласного медичного коледжу на проїзді Стадіонному, 10 облаштовують військовий шпиталь. У повідомленні заявляють, що коледж не працює, і у ньому є приміщення, аби зробити шпиталь. Зараз начебто там установили генератор та облаштовують палати для військових. Проросійський паблік стверджує, що нібито "шпиталь" буде прикритий цивільними об'єктами.

"По вышеуказанному адресу был доставлен огромный генератор, очень мощный, такие используют в супермаркетах. Если бы это была обычная располага — обошлись бы более простыми моделями, а этот нужен именно для бесперебойной работы оборудования. Снуют туда-сюда волонтёры, что логично — обустраивают палаты. Место для укронацистов удачное — жилая застройка в паре десятков шагов. Обычная тактика — прикрывать военные объекты гражданскими. Кто живёт в этом районе — примите к сведению", — сказано у повідомленні проросійського пабліку.

У Центрі протидії дезінформаціє попередили: поширена у Telegram-каналі "Первый Харьковский" інформація є фейковою. Росіяни таким чином намагаються зробити собі алібі перед імовірними обстрілами.

"Подібні заяви звучать для того, щоб створити інфоалабі перед ймовірним черговим терористичним актом російської армії проти цивільного населення України. Крім того, мета ЗСУ — це захист рідної землі та українців від росіян, які прийшли нас вбивати. Тому, мова про "живий щит" звучить щонайменше цинічно", — зазначив Центр протидії дезінформації.

Як писав KHARKIV Today, раніше росіяни поширювали фейк про "сплячих агентів" Головного управління розвідки Міністерства оборони України на Харківщині.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.