Росіяни облаштували госпіталь у музичній школі та казарми в Палаці молоді на Харківщині
Заклади культури пошкоджені через обстріли, їхнє майно винесли загарбники.
Російські окупанти облаштували в дитячій музичній школі в місті Балаклія Харківської області госпіталь для своїх поранених військових, у Палаці молоді та підлітків "Залізничик" в Ізюмі — казарму. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.
Заклади культури на деокупованих територіях Харківської області відвідав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Як повідомляють у ХОВА, міністр побував у Балаклійській центральній бібліотеці та бібліотеці для дітей, де окупанти провели "ревізію" книжок та підготували до знищення майже всі україномовні видання. У цій бібліотеці замість українських книжок загарбники розмістили книжки російських авторів.
Із Балаклійського краєзнавчого музею російські військові викрали колекції, також обікрали місцевий будинок культури. Усі ці будівлі в Балаклії пошкоджені через обстріли.
Як зазначили у ХОВА, центральна частина міста Ізюм зруйнована на 80%. В місті пошкоджені майже всі заклади культури. Зокрема, це краєзнавчий музей та музична школа, культурно-дозвільний комплекс "Спартак", центральна міська та дитяча бібліотеки. Обстріляна Ізюмська художня школа ім. С.І. Васильківського, підходи до неї загарбники закрили колючим дротом.
Серед закладів культури в Ізюмі найбільше постраждав через окупантів Палац молоді та підлітків "Залізничник".
"Це величезне приміщення слугувало їм за казарму. На верхніх поверхах росіяни обладнали вогневі укріплення, а у підвалі – катівню. Усе майно закладу культури пограбовано, знищені актові зали та зали для репетицій і тренувань", — розповіли у ХОВА.
Під час візиту міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко доручив місцевій владі сформувати список нагальних потреб. Деякі будівлі закладів культури необхідно відремонтувати до зими.
Як писав KHARKIV Today, будівля колишнього Реального училища в місті Ізюм Харківської області сталі 500-м об'єктом культурної спадщини, яку зруйнували російські окупанти. Вона була зведена у 1882 році по вулиці Старопоштовій, 22.