Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Росіяни накопичують сили на кордоні з Харківщиною

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Кількість підрозділів поки невідома.

Окупанти хочуть розширити плацдарм біля держкордону на північному сході України.

Росія зосереджує сили у Бєлгородській області біля кордону з Україною. Імовірно, ворог хоче змусити Україну перекинути підрозділи на нову ділянку кордону, між Харківською та Сумською областями. Про це повідомили у зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW).

"Повідомляється, що російські війська зосереджують сили невстановленого розміру в західній Білгородській області поблизу кордону з Україною, ймовірно, щоб зафіксувати та притягнути українські сили до цього району та підготуватися до наступальних операцій, які мають на меті розширення російського плацдарму в зоні міжнародного кордону на північному сході України", — сказано у звіті Інституту вивчення війни.

Про підготовку росіян до нового наступу та зосередження їхніх підрозділів біля кордону з Україною казав також Президент України Володимир Зеленський 26 травня. За його інформацією, угруповання невстановленої чисельності виявлено поряд із кордоном з Україною у 90 кілометрах на північний захід від Харкова. В Інституті вивчення війни зазначають: імовірно, що президент казав про напрямок Грайворон — Борисівка — Пролетарський на заході Бєлгородщини. На супутникових знімках видно, що Росія розширила діяльність на базах і складах у населених пунктах у цьому районі за останні тижні. Проте кількість російських підрозділів тут поки не встановлена.

У неділю 26 травня речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко повідомляв, що окупанти можуть розпочати наступ на Сумщину або прилеглі до неї райони Харківської області, аби далі розтягувати та закріпити українські сили уздовж кордону на північному сходу України. Американські аналітики вважають, що ворог за допомогою концентрації сил на кордоні може змусити Україну перекинути туди свої підрозділи.

"Ділянка Грайворон-Борисівка-Пролетарський надасть російським військам можливість розпочати наступальні операції на південь у напрямку Золочева та Богодухова, двох українських населених пунктів на північний захід від міста Харкова в межах 25 кілометрів від міжнародного кордону, або на захід у напрямку населених пунктів вздовж траси Р-45, що сполучає Богодухів з м. Суми. Російські війська могли б вести наступальні операції в одному або в обох напрямках, а концентрація росіян тут могла б змусити українські сили перекинути живу силу та війська на більшу ділянку кордону в Харківській та Сумській областях. Російські сили також зосереджують обмежені сили в Курській і Брянській областях поблизу кордону з Сумською областю, і навіть обмежена концентрація в цих районах може бути спрямована на досягнення ймовірного бажаного ефекту подальшого стягування та закріплення українських сил на міжнародному кордоні", — пояснили в Інституті вивчення війни.

Також Росія доводить Північне угруповання військ біля кордону до запланованої кінцевої чисельності. На думку американських аналітиків, вона може розпочати обмежений наступ на напрямку Суми — Харків, поки повністю не сформує угруповання. Навіть обмежений наступ може дати росіянам тактичні плацдарми для наступних дій, попри це для окупації Харкова або Сум в них не вистачить сил.

"Навіть обмежені російські наступальні операції в цих районах створять тиск, який розтягне українську живу силу та техніку вздовж ширшого фронту та, можливо, дозволить російським військам створити тактичні плацдарми для підтримки подальших операцій або на північний захід від міста Харкова, або в напрямку міста Суми. Проте Північне угруповання військ, навіть маючи верхню межу заявленої кінцевої чисельності, не матиме необхідної живої сили, необхідної для проведення успішної операції з охоплення, оточення або захоплення міст Харків чи Суми", — зазначив Інститут вивчення війни.

Як писав KHARKIV Today, минулої доби на Харківському напрямку сталося 12 боєзіткнень, на Куп'янському — 22 атаки.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.