Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Росіяни брешуть про пожежу під час підготовки штурмових груп на Харківщині

Скрин: ХАЦ
Пропагандисти використали реальні фото ДСНС.

Росіяни створили новий фейк про військових із Харківщини.

У фейковому повідомленні розповідають про нібито підготовку мобілізованих у 92-й окремій штурмовій бригаді. Російські пропагандисти стверджують, що у цій бригаді створили нові штурмові групи, і вони зараз проходять підготовку у селі Черкаська Лозова. Начебто під час вогневих тренувань сталася пожежа та згоріло кілька будівель. Росіяни звинувачують у пожежі спеку, командирів і мобілізованих.

"Видимо, комбинация жары, наплевательского отношения командиров и безалаберности мобилизованных сделали свое дело: во время огневых тренировок начался пожар, огонь перекинулся на сухую траву и, как итог, сгорело несколько зданий. Количество пострадавших неизвестно, и сомнительно, что его раскроют. И так же сомнительно, что хоть кто-то понесет за это наказание. Скорее всего, боевиков просто отмажут, и они продолжат тренировки, пока не сожгут еще пару домов. А потом — в мясорубку на передовой", — сказано у фейковому повідомленні росіян.

До свого повідомлення російські пропагандисти додали фото нібито з місця пожежі. Проте насправді це виявилися фотографії Харківського районного управління Головного управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, і вони не мають жодного відношення до 92-ї бригади. Це повідомлення від 10 липня у Facebook Харківського райуправління ГУ ДСНС Харківщини. У ньому йшлося про ліквідацію пожеж у селах Березівське, Черкаська Лозова, Сороківка, Ржавець та місті Мерефа.

"Цей фейк був створений по одному з найрозповсюдженіших алгоритмів, за яким пропагандисти штампують дезінформацію: беруть справжні фото з релізів українських правоохоронних органів, інших державних служб і до них вигадують якісь дискредитуючі Україну побрехеньки", — зазначили у Харківському антикорупційному центрі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.