Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Росія вщент зруйнувала пам'ятку архітектури неподалік Харкова

Фото: Дергачівська МВА.
Манеж колишньої зооветеринарної академії не можна відновити.

У ніч на 30 травня окупанти ударили п'ятьма ракетами по Малій Данилівці (Харківський район).

Через ворожу атаку були пошкоджені кілька будівель колишньої Зооветеринарної академії (зараз Державний біотехнологічний університет).

Зокрема, постраждав найстаріший хімічний корпус, двоповерхова будівля поруч. Найбільшої шкоди ворог завдав кінно-спортивній школі, у якій раніше навчались студенти і діти. Знищені денники, манеж, ферма. На щастя, тварин та працівників тут не було.

"Ворог завдав удару по ДБТУ. Тиждень тому ворог наносив удари по адміністративних будівлях, була проведена евакуація, волонтери вивезли коней до Чернігівської області. Школа була знищена повністю. Питання відновлення не стоїть, бо потім ще була пожежа, зруйновано під фундамент. Ми з ректором ДБТУ розробили план-візуалізацію відбудови кінно-спортивної школи і сподіваюсь, що після війни буде відбудований як реабілітаційний центр. Зараз ворог його знищив", — повідомив начальник Дергачівської МВА Вячеслав Задоренко. 

1
Так виглядав манеж зооветакадемії.

Кінно-спортивний комплекс у Малій Данилівці був створений близько 30-ти років тому, тут був племінний репродуктор із розведення українських верхових коней, навчальна лабораторія з конярства, дитячо-юнацька кінно-спортивна школа, кінний театр та місце для проведення занять з іпотерапії для дітей.

Кінний манеж на території комплексу – це пам’ятка архітектури, збудована на рубежі ХІХ-ХХ століть. За даними дослідника Харкова Івана Пономаренка, це була одна з найстаріших кінських ферм Слобожанщини, яка діяла понад сто років.

1
Хімічний корпус зооветакадемії. Фото: ХОВА.

"Також був дуже серйозно пошкоджений колишній головний корпус училища, побудований у 1885-1886 рр., в ньому розташовувались кафедри хімії та фізіології тварин. Академія веде свою історію від Харківського ветеринарного інституту (1851) та Землеробського училища, відкритого 1855 р. при харківській фермі Міністерства державного майна", — написав у соцмережах Пономаренко.

Росіяни не вперше обстрілювали будівлі ДБТУ. У червні 2022 року був пошкоджений головний корпус колишньої зооветакадемії. У Дергачівській громаді, за словами її начальника, так чи інакше пошкоджені усі освітні та медичні заклади.

Як писав KHARKIV Today, п'ять російських ракет влучили по Харківському району.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.