Росія вчинила на Харківщині понад 1400 екозлочинів
Збитки довкіллю вже перевищили 400 мільярдів гривень.
Від початку повномасштабного вторгнення Росія вчинила на території Харківської області 1436 екологічних злочинів, що становить 27,1 % від загальної кількості екозлочинів в Україні. Довкілля Харківщини зазнало збитків на 469 мільярдів гривень. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець після відвідування Харкова.
"Станом на сьогодні на Харківщині зареєстровано 1436 випадків серед усіх 5298 кейсів російського екоциду в Україні. 469 млрд гривень — така сума шкоди довкіллю області. Сума збитків довкіллю лише від атаки "Епіцентру" — 860 млн гривень. Горіння цього об'єкта протягом півтори доби значно погіршило довкіллєву ситуацію. Цим вибухом рашисти випустили у повітря велику кількість небезпечних речовин, адже цей супермаркет реалізовував фарби, лаки, розчинники тощо. Це невидима загроза, яку відчують не лише українці, але і весь світ", — зазначив Стрілець.
Також довкілля зазнало великої шкоди через зимову атаку ворожих безпілотників по нафтобазі у Немишлянському районі Харкова. Екологи з'ясували, що збитки складають 192 мільйони гривень. Міністр зазначив: коли ліквідують пожежі на нафтобазах та будівельних магазинах, забруднюючі речовини разом із піною опиняються у воді та ґрунтах. На його думку, Україна повинна оновити методики, за якими розраховують збитки довкіллю через війну, а також змінити законодавство про перевірку об'єктів підвищеної безпеки.
"Важливо сьогодні осучаснити методики обрахунку збитків компонентам довкілля на рахунок хімічного забруднення внаслідок ракетних обстрілів рф та внести зміни у законодавство щодо перевірки об'єктів підвищеної небезпеки на предмет наявності планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій. Старі плани працювали у мирні часи, а не під час постійних "прильотів" ракет. Ця сфера потребує оновлення", — повідомив Стрілець.
Як писав KHARKIV Today, після влучання російських "шахедів" по нафтобазі у Немишлянському районі, яке сталося 9 лютого, витекло паливо та були забруднені кілька річок. Нафта потрапила у річки Сіверський Донець, Лопань, Немишля та Харків, норма вмісту нафтопродуктів була значно перевищена. Під час обстрілу загинули семеро людей, у тому числі троє дітей.
По "Епіцентру" на Салтівці росіяни ударили двома уніфікованими плануючими боєприпасами удень 25 травня, третій КАБ упав на землю неподалік і не розірвався. Після обстрілу сталася велика пожежа, із вогнем боролися 16 годин.
Увечері 29 травня завершилася пошукова операція на місці влучань в "Епіцентрі". Встановлено, що унаслідок авіаудару загинули 19 людей, ще 54 людини постраждали.