Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Росія незаконно вивезла з Харківської області понад 100 дітей

Фото: ТСН
Такі факти зафіксовані у трьох громадах.

Окупанти вивозили дітей під приводом оздоровлення до таборів.

У Харківській області зафіксували понад 100 випадків незаконного вивезення російськими окупантами дітей. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

"Щодо таких фактів, то це більше 100 випадків вже зафіксовано у нас по нашій області", — сказав Синєгубов.

Факти незаконного вивезення дітей зафіксували у Куп'янському, Вовчанському районах та в Липцях. За словами Олега Синєгубова, заяви про вивезення дітей ще надходять. Російські окупанти вивозили дітей начебто до таборів, потім батьки втрачали зв'язок зі своїми дітьми.

"Як це відбувалося: дітей вивозили під приводом оздоровлення до умовних таборів тощо. Після того зв'язок втрачався, люди залишалися в заручниках, не маючи ані контакту, ані спілкування, ані можливості повернути своїх дітей", — розповів голова ХОВА.

Харківська обласна військова адміністрація збирає інформацію про незаконне вивезення дітей окупантами та передає в Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Питанням повернення дітей міністерство займається разом із міжнародними партнерами. Встановити місцеперебування дітей важко.

"Основне питання, і воно ускладнюється, це коли приймається рішення щодо повернення все ж таки дітей, то ми маємо надати інформацію щодо їхнього точного місця перебування, оскільки ворог нам цю інформацію не надає, а це вкрай важко в умовах війни. Тому ми залучаємо активно і міжнародних партнерів до цієї роботи. Після того, коли приймається рішення щодо повернення дітей, хтось має приїхати та забрати їх із відповідними документами. Батьки до цієї роботи залучаються в досить обмеженому вигляді, тому що це небезпечно", — пояснив Олег Синєгубов.

Як писав KHARKIV Today, 11 жовтня в Україну повернули 37 вивезених з Харківщини дітей. Наприкінці серпня їх примусово вивезли на відпочинок до табору у російське селище Кабардінка (біля Геленджика), попри те, що у всіх є батьки.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.