Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Рідні зниклих безвісти українців можуть звертатися до омбудсмена

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Омбудсмен України дізнаватиметься інформацію про зниклих безвісти в уповноваженої РФ з прав людини.

В Україні запроваджують новий інструмент пошуку зниклих безвісти за особливих обставин.

Тепер українці можуть звертатися до уповноваженого Верховної ради України з прав людини Дмитра Лубінця стосовно отримання або перевірки інформації про зниклих безвісти, які можуть перебувати в Росії або на тимчасово окупованих територіях України. Український омбудсмен комунікуватиме з уповноваженою РФ. Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець у своєму офіційному Telegram-каналі.

"За результатами комунікації з російською стороною Офіс омбудсмана України надаватиме відповіді громадянам України, громадським об'єднанням та всім, хто звернувся за допомогою", — пояснив Дмитро Лубінець.

Як розповів український омбудсмен, новий інструмент пошуку вдалося запровадити за результатами домовленостей з уповноваженою РФ із прав людини Тетяною Москальковою. Зустріч двох омбудсменів проходила в Анкарі.

Звертатися до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця можна на гарячу лінію за номерами телефонів: 0800-50-17-20, 044-299-74-08, або іншими способами, які можна знайти на сайті омбудсмена за посиланням тут. У зверненні потрібно надати розгорнуту інформацію про людей, які розшукуються. 

"Громадським об’єднанням, установам та організаціям, що опікуються окресленими питаннями, радимо надавати наявні документи комплексно, списками осіб, які розшукуються, із наявними та необхідними для пошуку даними", — звернувся Дмитро Лубінець.

Як писав KHARKIV Today, наприкінці грудня у Харкові почав працювати Консультаційний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Східного регіону. Східний офіс охоплює Харківську, Полтавську, Донецьку, Луганську, Запорізьку, Дніпропетровську області. Але сюди можуть звертатися рідні захисників та захисниць із будь-якого куточка України.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.