Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ремонтом харківських доріг займеться фірма сина Кернеса

Иллюстративное фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Фірмі "Паркінг +" дістануться десятки мільйонів.

Фірма, співвласник якої — Родіон Гайсинський, отримає гроші на ремонт доріг. За дорожню розмітку дадуть грошей іншій фірмі, яка купує матеріали у чеської фірми - "прокладки", де пасинок Кернеса також співвласник.

6 квітня департамент будівництва та шляхового господарства Харківської міськради уклав договір на поточний ремонт вулично-дорожньої мережі міста загальною вартістю 160 мільйонів гривень з комунальним підприємством "Шляхрембуд". Інформація про це опублікована в системі державних закупівель ProZorro, передає Харківський антикорупційний центр.

"Комунальне підприємство отримає бюджетні гроші від департаменту, а потім їх перерахує двом субпідрядникам. Хто при цьому буде виконувати ремонт доріг, теж ще велике питання", — розповіли там.

У ХАЦ уточнили, КП "Шляхрембуд" вказало, що ремонтом займуться двоє субпідрядників, обсяг виконання послуг кожного з яких перевищить 20% вартості договору. Перший субпідрядник — фірма "Паркінг +", другий — фірма "Трек лайн". На рахунки цих двох субпідрядників переведуть мінімум 65 мільйонів гривень.

"Співвласник" Паркінг +" — пасинок покійного Геннадія Кернеса, Родіон Гайсинський. Кінцевим бенефіціаром вказано гонконгський офшор Dragon Investment Development Limited, його власник — громадянин Малайзії, який проживає в Швейцарії, Тан Джин Лі. Гайсинський в лютому 2021 офіційно став співвласником "Паркінг +". Ця фірма вже більше 10 років — головний харківський підрядник з ремонту доріг, який за часів Кернеса освоїв багатомільярдні підряди", — пояснили в ХАЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Син Кернеса отримав в подарунок від батька 30 мільйонів гривень

Вони додали, на Гайсинського переписали частку, раніше оформлену на людину, наближену до оточення Геннадія Кернеса — Олега Гончара і частину частки, оформлену на В'ячеслава Блінкіна. Частка Гайсинського в статутному внеску "Паркінг +" склала понад 5 мільйонів гривень.

У ХАЦ нагадали, власником і керівником "Паркінг +" з 2007 по 2010 рік був Володимир Чумаков. А в 2010 році він став директором департаменту будівництва і дорожнього господарства Харківської міськради.

"Договір між департаментом будівництва та дорожнього господарства міськради та КП "Шляхрембуд" підписав в якості директора департаменту вже не Чумаков. Справа в тому, що в кінці березня Чумакова звільнили з посади директора і виконувачем обов'язків на цій посаді став Ігор Київський. Ця людина — обвинувачений у справі про продаж залишків асфальту після ремонтів доріг за заниженими цінами. Фірма, яка купувала залишки асфальту — "Паркінг +", — підкреслили вони.

Антикорупціонери уточнили, на думку слідчих, з червня 2014 по лютий 2017 року, чиновники департаменту, діючи в інтересах "Паркінг +", оформили покупку цією приватною фірмою відходів від фрезерування за ціною значно нижчою ринкової і розтратили майна на 4 мільйони 310 тисяч гривень. Справу передали до Червонозаводського районного суду Харкова. Чергове судове засідання у нього призначене на 12 травня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спадщина Кернеса: що п'ятий мер "забув" задекларувати за життя

За даними ХАЦ, другий субпідрядник КП "Шляхрембуд" — фірма "Трек лайн" займається постачанням фарб для дорожньої розмітки, лаку, бітумної стикувальної стрічки.

"Фірма "Трек лайн" укладає договори на постачання фарб для дорожньої розмітки, бітумної стрічки з комунальними підприємствами, які підпорядковуються Харківській міськраді, зокрема і з КП "Шляхрембуд". За даними порталу Importgenius, фірма купує ці матеріали у чеських фірм. Наприклад , у Inter Tech Praha sro і Prof Materials sro. Власники Inter Tech Praha sro — Родіон Гайсинський і Аліна Чумакова (дочка Володимира Чумакова). Власниця Prof Materials sro — Ольга Чумакова, дружина Володимира Чумакова", — розповіли у ХАЦ.

Вони додали, в 2020 році Ольга Чумакова заробила в чеській фірмі 3 мільйони 230 тисяч гривень (2 мільйони 500 тисяч гривень — дивіденди). Обидві чеські фірми поставляли "Трек лайн", наприклад, стріли різних форм для позначення напрямку руху транспорту і листи з пластмаси білого кольору для нанесення на дорогу.

"Ці чеські фірми не виробники — вони лише "прокладки", за допомогою яких наганяють вартість на товари. Тож, виграло підряд комунальне підприємство "Шляхрембуд". Гроші на ремонт доріг отримає фірма "Паркінг +". Гроші за  дорожню розмітку отримає "Трек лайн", — пояснили в ХАЦ.

Нагадаємо, п'ятий мер Харкова Геннадій Кернес помер 16 грудня 2020 року в клініці "Шаріте" (Берлін). Він переміг коронавірус, але не зміг впоратися з ускладненнями, викликаними захворюванням. Геннадія Кернеса поховали 23 грудня на Алеї почесних харків'ян міського кладовища №2 на вулиці Пушкінській.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.