Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Путін обіцяє озвучити рішення щодо визнання "ЛНР/ДНР". Вже сьогодні

Фото: открытые источники.
Про це він заявив на засіданні Ради безпеки.

Президент Росії Володимир Путін пообіцяв ухвалити рішення про визнання "ЛНР/ДНР" вже 21 лютого.

Про це він повідомив на засіданні Ради безпеки, трансляція якого (найімовірніше, у записі) почалася одразу після того, як глави самопроголошених "республік" попросили про це. Усі члени Радбезу насправді були "за" визнання. Це підтримали прем'єр РФ Михайло Мішустін, голови МЗС, Міноборони, ФСБ, МВС та Росгвардії, заступник голови Ради безпеки Дмитро Медведєв і секретар Ради безпеки Микола Патрушев. Звучала навіть думка про визнання незалежності в конфігурації адміністративних одиниць Луганської та Донецької областей. Голова зовнішньої розвідки Наришкін запропонував включити самопроголошені республіки до складу РФ. Путін сказав, що про це не йдеться і пообіцяв ухвалити рішення 21 лютого.

ЩО ЦЕ ЗНАЧИТЬ ДЛЯ УКРАЇНИ

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що визнання "республік" фактично порушить територіальну цілісність України. Зробивши це, Росія за фактом порушить Мінські домовленості, у яких постійно звинувачує Україну. Крім того, це загрожує введенням російської армії на територію Луганська та Донецька вже відкрито.

"Вихід Росії з Мінських домовленостей з високою ймовірністю збільшує ризики масштабного військового загострення. Адже навіть якщо Росія відмовиться від військового сценарію, але визнає "Л/ДНР", вона легко реалізує ту ж схему, що і в Абхазії та Південній Осетії — вже відкрито розмістить на окупованому Донбасі свої війська. І хоча це істотно не змінить статус-кво з присутністю російських військ на Донбасі, але "смерть Мінська" точно заморозить переговори на довгі роки до укладання нових домовленостей. До того ж, таким чином, Росія елементарно розв'язує собі руки для гібридного сценарію наступу на Україну, але силами так званих "республік". Зростає ймовірність сценарію, коли новий наступ РФ розпочнеться з окупованого Донбасу", — пише "Українська правда".

Одразу після засідання Ради безпеки голова МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що Україна звернеться до Будапештського меморандуму, оскільки вимагає конкретних рішень щодо забезпечення своєї безпеки.

Ще 15 лютого Держдума РФ звернулася до Путіна про визнання "ОРДЛО". Тоді російські депутати підтримали проєкт звернення, поданий  опозиційними комуністами, відхиливши помірніший проєкт від "єдиноросів" — спочатку відправити це питання на вивчення до відомства Сергія Лаврова.

Питання "ОРДЛО" планували розглянути на засіданні Держдуми РФ 22 лютого.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.