Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Проїзд безкоштовний: з понеділка у Харкові підуть трамваї, тролейбуси і автобуси

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Інтервал поки що буде змінним, а номери маршрутів назвуть найближчими днями.

Безкоштовно у міському транспорті можна буде їздити протягом двох тижнів.

На вулиці Харкова повернеться наземний транспорт. Вже з понеділка, 16 травня, містом курсуватимуть автобуси, трамваї та тролейбуси. Поки що лише 12 годин на день та у найбезпечніших районах. Харківський міський голова Ігор Терехов повідомив, що перші два тижні харків'яни матимуть змогу їздити безкоштовно.

"Всі ви бачите, що завдяки нашій героїчній армії та територіальній обороні оперативна обстановка навколо Харкова значно покращилася. Ми вже п'ять днів живемо без обстрілів. А ворожа армія відкинута. У зв'язку з цим я ухвалив рішення щодо відновлення роботи наземного громадського транспорту вже з понеділка. Це дозволить перезапустити економіку Харкова, дозволить вам діставатися до роботи, доїжджати до магазинів, пересуватися містом", — розповів мер.

Спочатку маршрутів буде небагато, їх додаватимуть поступово. Як стало відомо KHARKIV Today, точно не піде транспорт у район Північної Салтівки, під питанням Кулиничі та Велика Данилівка, решта районів міста будуть більш-менш рівномірно наповнені. Головні проблеми у транспортників — розбиті підстанції, обірвані сітки та нестача водіїв.

"Зараз наші служби ведуть роботи з відновлення електроліній трамваїв та тролейбусів. Ворог не лише позбавив нас понад половину трамваїв, а й знищив 35 кілометрів ліній електропередач. Тому тимчасово транспорт в усіченому режимі. Ми запустимо чотири трамвайні маршрути та вісім тролейбусних. Паралельно ми відновлюватимемо електролінії та тягові підстанції і з часом, звісно, збільшимо кількість маршрутів. Також з понеділка ми запустимо 25 автобусних маршрутів", — проінформував Терехов.

Маршрутки будуть як комунальні, так і приватні. Транспорт ходитиме протягом 12 годин, до червня за проїзд не братимуть грошей.

"Розробляючи ці маршрути, ми постаралися зробити так, щоб із будь-якої точки міста харків'яни могли дістатися туди, куди їм потрібно. У суботу на сайті Харківської міськради буде опубліковано схему роботи наземного транспорту. Також для вашої зручності інтервал руху транспорту буде розміщено на всіх зупинках. Час роботи трамваїв, тролейбусів та автобусів — з 07:00 до 19:00. Це, як ви розумієте, пов'язане з дією комендантської години у Харкові. Я розумію, що багато хто з вас, через війну втратив роботу, грошей на проїзд немає. Тому я вирішив, що перші два тижні, поки ми не перезапустимо економіку Харкова, проїзд у комунальному громадському транспорті буде безкоштовним. Також найближчим часом ми починаємо переселяти людей із метро до гуртожитків та готувати метрополітен до запуску", — пояснив Харківський міський голова.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.